Forum

vista premium i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vista premium için domain tool varmı

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@HakkiDogan)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar,

biliyorsunuz dizüstü bilgisayarlar artık genelde vista premium olarak kullanıcılara verilmekte.Benim sorunum şu belki çoğumuzun..bu vista premiumu domaine almak için gereken bir tool mevcutmu?

ilginiz için teşekkür ederim

Gönderildi : 25/03/2008 12:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

http://support.microsoft.com/kb/929543

burada home premium desteklemez diyor. xp home edition gibi domaine dahil edilemiyor. tool olacağınıda zannettmiyorum olsada ne kadar sağlıklı olur merak konusu..

Gönderildi : 25/03/2008 12:14

(@HakkiDogan)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekkür ederim herzamanki gibi home edition ve benzeri OS ler başımızı ağrıtacağa benziyor çünkü xp prof yapmak istediğiniz zaman sürücü sorunu yaşıyorsunuz ......

selamlar

Gönderildi : 25/03/2008 12:35

(@onurboztepe)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Merhaba Evet o büyük bir sıkıntı ama sanırım bence yapacak birşey yok düzen böyle bence........

Bende çok sıkıntı yaşamıştım Xp driverleri konusunda büyük sıkıntı çıkıyor veya çıkartıyorlar.

Artık en sonunda kullanıcılara Vista eğitimi vermek ve aldırmak zorunda kaldık sonunda ve tabi birde işletim sisteminin değiştirilip tekrar kurulması 🙂

benim yöntemim bu olmuştu.Sizlerle paylaşmak istedim.Keşke talep ettiğimiz gibi olsa daha raha rahat ederdik.

İyi çalışmalar herkese. 

Gönderildi : 25/03/2008 12:54

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Sorununuzun tam olarak ne oldugunu belirtirseniz alternatif cozumler bulunabilir.

Cozulmemis Sorun Kalmamasi Dilegiyle. 

Gönderildi : 25/03/2008 14:19

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Vista Premium gibi home tabanlı işletim sistemlerinin, malesef domain desteği yoktur.

Bu gibi durumlar için Microsoft'un, "Windows Anytime Upgrade" adında bir çözümü var. Yani elimizdeki işletim sistemini, fark ödeyerek upgrade yapabiliyoruz.

Fiyatlar.

Home Premium > Ulitimate :159$

Business > Ultimate :139$

Home Basic > Home Premium :79$

Home Basic > Ultimate :199$

Yukarıdaki ücret karşılığında Microsofttan aldığınız özel bir key ile, mevcut sistem üzerine yeniden kurulum yapıyorsunuz ve veri kaybı yaşamadan upgrade gerçekleşmiş oluyor.

Gönderildi : 25/03/2008 15:09

Paylaş: