Forum

Xp de sistem aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp de sistem açılış password u kaldirmak

11 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

Xp kurulu bir laptopda sistem açılışına password koyulmus bunu nasil kaldirabilirim ?

Tesekkurler.

Gönderildi : 19/11/2008 12:10

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Windows Login şifresimi Syskey mi ? bios şifresimi ? hangisi..

Gönderildi : 19/11/2008 12:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bahsettiğiniz konu xp login ekranında ise ERD commander kullanmanızı tavsiye edeceğim

Gönderildi : 19/11/2008 13:28

(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Ne sifresi oldugunu bilmiyorum ancak Power a basar bazmaz ilk gelen siyah ekranda Password yaziyor.

Gönderildi : 19/11/2008 14:11

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

o zaman bios şifresidir bunun için normal pc lerde bios pili çıkarılıp takıldıktan sonra düzelir laptopta da muhtemelen aynıdır.

Gönderildi : 19/11/2008 14:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

yanlış hatırlamıyorsam bu mümkün değil. laptopu firmaya gönderiyorsunuz sanırım. daha önce de böyle bir konu tartışılmıştı ancak çözüm üretici firmaya ile irtibata geçmek olmuştu.

pili çıkarmak bir işe yaramıyor sanırım laptoplarda...

kolay gelsin

Gönderildi : 19/11/2008 14:34

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Dünde Benim Başıma geldi aynı olay, eski Notebooklarda Pil var onu cıkarınca Bios resetleniyor Fakat yeni Laptoplar Pil ile değilde EPROM kullandıgı için malesef bu işlem gerçekleşmiyor, Neyse ki ben Şifreyi buldum 🙂

Gönderildi : 20/11/2008 12:43

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Bu durumlar için notebook tamircilerine başvurabilirsiniz.Birçoğunde bios chipsetini resetlemek için cihaz bulunuyor.Daha önce denedim ve oldukça başarılı.

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 20/11/2008 12:58

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar

Notebook'un markasına göre bu işlem değişim sergilemektedir.

1-Yol arkadaşların bahsettiği yöntem pil
2-Eğer notebook'un kasasını  açın, sonrasında bios pilinin yakınlarında  küçük reset buttonu göreceksiniz oraya adaptör ve batarya çıkık durumdaydan yaklaşık 8-10 kez elinizle ve ya yumuşak bir cisim ile baskı uygulayacaksınız...
3-Notebook servislerindeki uzman arkadaşların yapacağı bios yazmak olacaktır. Direm Rom üzerine işlem yapıyorlar normal pc'lerdeki mantıkla aynı

Masraf tarafını göz ardı etmiyecekseniz servise götürmeniz daha iyi olur...

Gönderildi : 20/11/2008 14:02

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba,

Makinanın marka ve modeline göre değişmektedir size sorulan Bios şifresi ise makinanın bios  pilini çıkarmak hiç bir işinize yaramıyacaktır Eski toshiba teknik servis çalışanı olarak böyle durumlarda teknik serviste kullanılan aparatlar ile bios şifresini kırabiliyorduk dediğim gibi modeli de önemli şayet bu hdd şifresi ise hiç uğraşmayın teknik servis bile 2 günde kırıyor kolay gelsin

Gönderildi : 20/11/2008 14:14

(@ufuk_demir)
Gönderiler: 98
Estimable Member

cmospwd diye bi program istersen onu bi dene deskop pcde denedim ben bios resetleyebildim, laptop da işe yararmı bilmiyorum

Gönderildi : 20/11/2008 15:53

Paylaş: