Forum

Yerel gruplarda dos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yerel gruplarda dosya ve klasör silememe

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

(Önce ve sonrada Domaine bağlı değildi zaten)  XP_SP3_TR kurdum fakat bazı klasörlere yetkilendirme nedeniyle ne erişebiliyorum nede silebiliyorum. Yerel gurpların izinleri ile saatlerce uğraşarak bazen dosyaya erişebiliyorum ama uzun süre bu ayarlar ile oynadığım için hangi ayarın doğru ayar olduğunuda ne not ediyorum nede aklımda kalıyor . B yetkilendirme ve izinlerin kestirme bi yolu yokmu

Mesela idm klasörünü silmeye çalışıyorum hiç bir şekilde izin vermiyor.  izin ve yetkiler resimde gösterdiğim gibidir

Mesela CreateOwner kullanıcısına  yetki veriyorum   uygula diyorum tüm tickler kalkıyor.

Tüm programlarım programlar klasörü  içinde ve çoğu bu şekilde sorunlu . Hepsini bir kerede izinlerini üst klsörden devralmasını nasıl sağlarım

Gönderildi : 18/11/2008 15:32

(@Anonim)

Merhaba,

İlk olarak değişiklik yaptığınız izinleri keşke öncesinde bir not etseydiniz.Neyse pc workgroup'da çalıştığından dolayı Local Admin(Administrator) ile oturum açın.Ve sonrasında silmeyi deneyin.

Gönderildi : 18/11/2008 15:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

İlk olarak değişiklik yaptığınız izinleri keşke öncesinde bir not etseydiniz.Neyse pc workgroup'da çalıştığından dolayı Local Admin(Administrator) ile oturum açın.Ve sonrasında silmeyi deneyin.

tamam ama sorun sadece silmek değil isim değişmek taşımak kopyalamak  gibi işlemlerinn hiç biri yapılmıyor 

Gönderildi : 18/11/2008 18:51

(@Anonim)

Peki oturum açtığınız kullanıcı hangi yetkilere sahip?Bu arada Domain mi?Workgroup ortamında mı çalışıyorsunuz?

Gönderildi : 18/11/2008 20:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Peki oturum açtığınız kullanıcı hangi yetkilere sahip?Bu arada Domain mi?Workgroup ortamında mı çalışıyorsunuz?

workgroup ta admin kullanıcısı

Gönderildi : 19/11/2008 00:19

Paylaş: