Forum

vista internet soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vista internet sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@bluescreen)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

vista kurulu bir bilgisayarım ve bu bilgisayar üzerinde vmde kurulu xp işletim sistemim var.
vista kurulu pcden adsl modeme ping atabiliyorum ancak browser'dan konf.için içine giremiyorum
vista kurulu pcden dışarıya ip ve isim olarak ta ping atabiliyorum ancak internet sayfaları açılmıyor
vmde kurulu xpden hem modemin içine girebiliyorum hemde internet sayfalarını açabiliyorum
önerilerinizi bekliyorum
teşekkürler

Gönderildi : 17/11/2008 18:17

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

başka browserdan deneyin derim

örneğin firefox

sonuç nedir ?

Gönderildi : 17/11/2008 19:54

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Wmware üzerinden yaptığınız tüm işlemi mantıken Vista üzerinden yapabiliyor olmanız gerekir. ip configürasyonunuzu tekrar gözden geçirmenizi önermekle birlikte kullanmış olduğunuz anti-virüs yazılımını kontrol ediniz.

Gönderildi : 17/11/2008 20:18

(@bluescreen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

rafet hocam virüs programı ile tarattım bulduklarını sildim

firefox ile de aynı şeyi yapıyor

hosts'a baktım extra bir kayıt yok. ancak komut istemi ile güvenli kipte herşey normal çalışıyor.

işin garibi 192.168.1.1 modem'e browserdan ulaşamıyorum ancak ping atıyorum

default ayarlara çekme gibi bir durum yok mu acaba network ayarlarını

Gönderildi : 17/11/2008 21:08

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Explorer üzerinde proxy ayarlarını da kontrol edin diyeceğim hatta explorer varsayılan ayarlarına getirin. Komut istemiyle ping atabildiğinize göre internetede çıkabilmelisiniz. Antivirüs programının yakaladığı virüslerin isimlerini veriseniz. Birde antivirüs programını devre dışı bırakıp çıkmayı deneyin.

Gönderildi : 17/11/2008 22:01

(@bluescreen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

hocam bir kaç a.virüs ile tarattım ve bir sonuç alamadım o yüzden sistemi formatladım şu an bir sorun yok

ilginize teşekkürler

Gönderildi : 18/11/2008 00:57

(@rafets-ayata)
Üye

Yerinizde olsam format atmakla sorunlardan kaçmak yerine sorunu bulmaya çalışırdım. Herneyse geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/11/2008 01:19

Paylaş: