xp pro local admin ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

xp pro local admin hesabı  

  RSS
localhost
(@localhost)
Üye

merhaba,şirketimdeki domainde bulunan xp pro pc lerde güvenlik amaçlı local admin hesabını disable yapmak istiyorum fakat aklıma takılan şu pc ye herhangi bir program yüklenmesi gerektiğinde hangi hesabı kullanıcağım veya nasıl yükleyebilrim,ikinci olarak ilk başta admin hesabını rename yapmak istedim fakat bu seferde kullanıcı bilgisayarım-yönet-kullanıcılar ve gruplar kısmından rename olmuş admin hesabını görebiliyor bunu engellemenin bir yolu var mı? teşekkürler...

Alıntı
Gönderildi : 13/11/2008 22:07
 Anonim

Merhaba,


Birden fazla çözüm mevcut.Güvenlik amacı ile Local admin'i kapattıktan sonra yine aynı makinada Local Admin hakkına sahip olan başka bir user ile uygulama yükleyebilirsiniz.Veya Domain Admin hesabını kullanabilirsiniz.


İkinci olarak sizin söylediğiniz gibi Local Admin hesabını GPO ile rename yapabilirsiniz.Kullanıcını isim değişkliğini görmesi ne değiştirir ki?Zaten domain user değil mi?Hiç bir şey yapamz.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2008 22:19
localhost
(@localhost)
Üye

serhad bey merhaba,domain admin hesabını kullanırken uygulama kurulumu için logon olmam gerekli mi yoksa direk runas den kurulum yaparsam bir sorun çıkartırmı user programı çalıştırmak istedğinde domain admin şifresini isteme gibi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2008 22:35
 Anonim

Kurmak istediğiniz uygulama ekstradan bir hakka ihtiyaç duymuyorsa,yani domain user'lar çalıştırabiliyorsa.Siz sadece kurulum sırasında runas yapıp kurucaksınız.Kullnıcıya tekrar dan bir şifre sormaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2008 23:33
Paylaş: