Forum

Windows 7 de farklı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 de farklı kullanıcılardan RDP

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
524 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

İyi günler;

Windows 7 de rdp ile aynı anda 2 tane kullanıcıyla oturum açıyorum. ikisinede rdp yi farklı ip lerden yapıyorum. Tek ip dende rdp yapabilirim ama amacım gereği her kullanıcı farklı ip den girmesi gerekiyor.

Mesela;

user1 192.168.1.101 wifi

user2 192.168.1.102 ethernet

Ancak user1 wifi den bağlandığı için ya ethernet i hiç görmemesi gerekiyor yada ethernet üzerinden internete çıkmaması gerekiyor.

User2 için ise tam tersi wifi yi hiç görmemesi yada wifi üzerinden internete çıkmaması gerekiyor.

Amacım tek bilgisayar üzerinde farklı 2 bilgisayar gibi işlem yapmak.

Kullanıcı bazlı donanımları ayarlayabiliyor muyuz.

user1 de ethernet çalışmasın user2 de wifi çalışmasın yada hiç görmesin gibi.

yada alternatif ne önerebilirsiniz.

Gönderildi : 22/02/2019 14:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

Garip bir istek bence.
Domain olmadığında local policy workgroup user bazlı evet yapılabiliyor ama denemedim biraz uğraştırıcı olur.
https://www.howtogeek.com/248206/how-to-apply-local-group-policy-tweaks-to-specific-users/
rdp de ise durum yine farklı denenmesi lazım çünkü biri console oturumu açıyor.

Device görmeme ile net'e çıkma farklı şeyler. Local policy tweak ile user bazlı network device'ların ayarlarını disable yapabilirsiniz mesela girip ip change yapamaz ama default gateway device farklı şey. Cihaz aynı anda sadece tek gw den nete çıkış yapabilir. Lan'dan çıkıyorsa siz wifi dan içeri girdiğiniz için sorun yok ama o an default gw değiştirmeden mesela lan default değiştirmeden wifi dan nete çıkamaz. Bu fiziksel user login de batch ile yapılabilir netsh promt yürütürsünüz ama rdp de sanmıyorum olacağını oturum düşer. 2. oturumda olabilir yada döngüye girer denemek lazım.

Bunun için 3rd uygulama olabilir belki. Netsetman vardı deneyin onda settings'lere şifre atanabiliyor bu ihtiyacı görür belki ama gw değişimi user interface de ki gibi olmayabilir.Windows IP Freeware NetSetMan: Network Settings Manager (LAN & WiFi)

<!-- <!--

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2019 19:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Dediklerinizi deneyeceğim ama yapmak istediğimi daha da iyi açıklamak istedim.

Sanal pc lerde istediğimiz donanımı gösteriyoruz programa o donanım o sanal pc de çalışıyor ve işlem yapıyor ama göstermediğimiz donanım hiç görünmüyor bile.

Bende user 1 de sadece wifi yi görsün yada sadece wifi yi çalıştırsın ki sadece wifi den internete çıksın, user 2 de sadece etherneti görsün yada sadece etherneti çalıştırsın ki sadece ethernetten internete çıksın.

Amacım her kullanıcıyı farklı internet donanımı(wifi,ethernet) üzerinden internete çıkarmak.

Onun için diyordum user1 wifi den internete çıksın ethernetten çıkmasın diye. user2 de tam tersi ethernetten internete çıksın wifi den çıkmasın diye.

Pc lerde hem standart kullanıcı hemde yönetici oluyor ya. Eğer standart kullanıcıların donanımlara erişebilme yetkileri ile ilgili bişey yapabilsem işimi çözecek gibime geliyor. Çünkü user1 i standart kullanıcı yapsam ve oturum açtığında ethernet i donanım olarak hiç görmezse otomatikman ethernetten internete zaten çıkamıcak sadece wifi den çıkabilecek. user 2 dede tam tersi olacağı için her kullanıcı farklı internet donanımı(wifi,ethernet) üzerinden internete çıkabilecek.

Gönderildi : 23/02/2019 11:39

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar Eren Bey,

Windows  7 üzerinde  aynı  anda  2  kullanıcı mı RDP yapıyor?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 23/02/2019 16:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Cumhur bey;

Evet windows 7 de aynı anda 2 kullanıcı rdp yapıyor.

Gönderildi : 25/02/2019 10:45

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Yasal olmamakla birlikte windows 7 bilgisayarlarda böyle bir şey mümkün ancak illegal yazılım olduğu için forum üzerinde paylaşım yapamız doğru değil.

Bu arada Cumhur hocam haklısınız vermiş olduğum linki kaldırdım.

Teşekkürler,

Gönderildi : 25/02/2019 11:43

(@cumhuraltan)
Üye

Selamlar,

Windows 7  üzerinde  multiple rdp session  Windows Lisanslamasına uygun bir  durum olmadığı için portal üzerinde bu tarz  Hacking konularının  konuşulmasının uygun olmadığı kanaatindeyim.

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 25/02/2019 21:38

(@cumhuraltan)
Üye

Selamlar,

Konu Hacking/Warez içerdiği için kilitlenmiştir.

Gönderildi : 26/02/2019 01:47

Paylaş: