Forum

Windows 10 KB433881...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 KB4338819 Güvenlik Güncelleştirmesi Sonrası Uzak Masaüstü Bağlantı Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,203 Görüntüleme
(@FiratErkol)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 10 için KB4338819 güvenlik güncellemesi sonrası lokal ip den sunucuya erişmek için kullandığım uzak masaüstü kısayolum çalışmıyor. aslında çalışıyor ancak parola ve kullanıcı adı kısmında değişiklik yapmamış olmama rağmen bağlantı ekranında kullanıcı adı veya parolası hatalı mesajı alıyorum. Kısayolu yeniden düzenlemeyi ve manuel olarak giriş yapmayı denedim, sonuç aynı. güncelleme kurulu iken windows vpn aracılığı ile bir başka ildeki sunucuya yine local ip üzerinden giriş yapabiliyorum. Güncellemeyi geri aldığımda da kısayol tekrar sorunsuz çalışmaya başlıyor. İşletim sistemim windows 10 Home Single Language olduğundan güncellemeleri tamamen kapatamıyorum ki kapatmak da istemiyorum aslında. Bağlanmaya çalıştığım sunucu da windows server 2008 R2, diğer ildeki sunucu da yine aynı işletim sistemli.

kalıcı bir çözüm mümkün müdür?

edit:

microsoft community de sorunumu izah ettim. önerilerini aşağıya ekliyorum, ikinci çözümü çok anlamadım ama denedim ikisi de işe yaramadı.

Gönderildi : 27/07/2018 15:18

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Paylaş: