Forum

resetleyen windows ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

resetleyen windows xp'ler

ahmet ceylan
(@ahmetceylan)
Üye

Merhaba;

Bu hafta başlayan çok ilginç bir hata ile karşılaştık işyerinde bulunan xp makinalar durup dururken resetlemeye başladı 1.3.5 derken 10 a yakın cihaz sürekli resetlemeye daha sonrada hiç açılmamaya başladı makinaları formatladık eski haline yeniden getirdik ama nafile sıfır kurulum xp cihazlar sürekli reset atıyor Win7 ve Win10 kurdugumuz zaman düzeliyor.
Sizce sorun ne olabilir. (Antivirüs vs bütün yöntemleri denedik.)

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 01/05/2018 21:25

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Olay görüntüleyici loglarında durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2018 00:02

Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

merhaba ;

merak ettim aktivasyon nasıl yaptınız ? (benim XP ler oem ve artık activasyon olmuyor)

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2018 08:59

Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

İlginç bir sorun olmuş donanım bazlı bir sorun olacağını düşünmüyorum bilgisayarları temiz kurulumdan sonrasında bile resetlmesi ya aktivasyonla alakalı bir sorun olabilir crack kullanmıyorsunuzdur umarım yada driverlarla alakalı bir uyumsuzluk olabilir.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2018 10:58

ahmet ceylan
(@ahmetceylan)
Üye

Merhaba; 

Sıfır kurulum sonrası aynı hatayı almaya devam ediyoruz... Driverleri üretici firma sitesinden indirip kuruyoruz. Orjinal cd ile yapıyoruz yinede olmadı

Xp lisans sorunu ne zmandır beri var bilginiz varmı?
Lisansa gelince telefonla microsoft arıyoruz o sekılde lisanslıyoruz. cok lokasyonlu bir şirkette calısıyorum diğer subelerde yok sadece bir subede var anlamış değilim. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/05/2018 17:46

ahmet ceylan
(@ahmetceylan)
Üye

Merhaba;

Sorunu dün itibariyle çözdük. Virüsten şüphelenmiştik kaç zamandır ama suanki kullanmış oldugumuz eset endpoint prodection antivirüs uygulamasına güvenip virüs süphesini arka plana atmıştık ama farketttikki cihazlar gerçekten şüpheli davranışlar ağ kullanımı yapıyor. birkaç antivürüs kurup denedik symantec endpoint pro. bir ipden saldırı bloke ettim uyarısı verince diğer xplerede kurduk sonrasında virüsün kaynağının o oldugunu gördük xp nin açığından yararlanıp makinalara reset atıyor sonrasında dosya yapısını bozuyor. Benzer sorunla karşılaşan olursa birkaç antivirüs kurun ve aynı zamanda network'ü izleyin sorunu çözersiniz diye düşünüyorum.

Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler....

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/05/2018 12:02

Paylaş: