Forum

Windows yazıcı y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows yazıcı yükleme hatası Erişim engellendi

20 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
18.5 K Görüntüleme
(@salihozbey)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar fabrikamizda domainde notebook umuz var fakat ağa bağlı lan yazıcı yı kuramıyorum hata olarak Yazıcı Sürücüsü Yüklenemedi Erişim Engellendi hatası almaktayım admin modla da denedim yerel modla da denedim spool klasörüne de tam yetki verdim sadece 2 makinemde böyle bir problem var biri 10 biri 7 formatlardan önce yüklüydüler şimdi yüklenemyor yardımınıza ihtiyacım var 

Gönderildi : 29/04/2018 16:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Tam olarak hatanın ekran görüntüsünü alabilir miyiz veya tam olarak ne yazıyor?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/04/2018 00:44

(@salihozbey)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar hatanın resmi aşağıdaki gibidir yazıcnın ip adresini yazıyorum yazıcıyı buluyor sürücü dosyasını seçiyorum bu hatayı vermektedir farklı sürücüler de denedim ağ ve paylaşım merkezınde bulunan yazıcı bulmayı aç gibi tüm seçenekleri açık yaptık spool dosyasına tam yetki verdim fakat olmadı 

Gönderildi : 30/04/2018 16:31

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Yazıcı modeli nedir? web explorer üzerinden yazıcıya bağlanabiliyormusunuz?Web arayüzden ayarlarda ip veya mac bazlı filtreme varmı.Teşekkürler

Gönderildi : 30/04/2018 17:21

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Yazıcının tam modelinin driverini indirip setup olarak yüklemeyi deneyebilirmisiniz?Ayrıca bilgisayarda yetki olduğundan emin olunuz yazıcılarda bağlantı noktalarında ekli olan ipleri kaldırıp terkar deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 30/04/2018 17:36

(@salihozbey)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar yazıcıya web üzerinen ulaşabiliyorum , Canon mf 416 yenü sürüm eski sürüm driver denedim olmadı admin modla da açtim bilgisayarı olmadı 

Gönderildi : 30/04/2018 18:39

(@salihozbey)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yazıcı modeli farketmiyor başka yazıcılar da var onlar da da aynı hatayı almaktayım format attım makineye  yine olmadı 

Gönderildi : 30/04/2018 18:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

TCP/IP yazıcı olarak ekliyorsunuz değil mi başka bir bilgisayar üzerindeki paylaşımdan değil?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/05/2018 14:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Birde bu iki yeni işletim sistemi home sürümü değil dimi?

Gönderildi : 01/05/2018 14:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Yazıcıyı kendi bilgisayarınıza bağlı bir yazıcı gibi kurup, bağlantı ayarını daha sonra değiştirerek denemek işinize yarayabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/05/2018 00:03

(@salihozbey)
Trusted Member
Konu başlatıcı

MErhabalar. Yazıcı İp üzerinden bağlantı kuruluyor herhangi bir bilgisayardan paylaşıma açık değiş yazıcıyı yerel olrak da kurmayı deniyorum aynı hatayı vermektedir. yazıcının kurulu olduğu bir bilgisayarda paylaşıma açtım 3 makinam var ikisini o bilgisayar üzerinden tanıtıp sonra tekrar kurulumunu yaptığımda sürücüyü paylaşımın olduğu bilgisayardan çektiği için kabul etti fakat sadece bir bilgisayare var hiç bir şekilde kuramıyorum . 

Gönderildi : 02/05/2018 12:30

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Eventlarda herhangi bir hata logu alıyormusunuz? 

Gönderildi : 02/05/2018 13:05

(@salihozbey)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Konu ile ilgili bilgim yok nasıl bakabildiğimi söyleyebilirmisiniz. 

Gönderildi : 02/05/2018 14:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bilgisayar yönetimi olay görüntüleyici ekranından bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MfPrOg_V63s

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/05/2018 02:52

(@OmerDemiray)
Gönderiler: 20
Eminent Member

selam , print serverdaki paylaşılmış yazıcının özelliklerini everyone r/w verip deneyiniz.

Gönderildi : 07/05/2018 12:19

(@salihozbey)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar .

Sorunu sonunda tespit edebildim. Fabrikamızda tüm bilgisayarlarında kurulu olan Trend Micro programı engel olmaktaydı hata alan bilgisayarlardan kaldırdım sorunsuz kurdu , kurulum bittikten sonra tekrardan kurduğumda trend microyu sorun olmadı yazdırma işlemlerinde .

Gönderildi : 15/05/2018 19:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler. 

Gönderildi : 16/05/2018 02:01

(@zekisert)
Gönderiler: 81
Estimable Member

ah ah yok mu o trendmicro bizde kullanıyoruz benzer sıkıntılar yaşamıştık

Gönderildi : 19/04/2019 13:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ama bu TM için özel bir şey değil, yani AV olan her yerde olacak bir şey. Örnek CU geçerken bile veya sorun olur ise hemen ilk AV yi kaldırım zaten.

Gönderildi : 20/04/2019 13:23

Sayfa 1 / 2
Paylaş: