Forum

System Restore ve V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

System Restore ve Volume Shadow Copy 2

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@metinsurat)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Uzatmamak için burdan devam ediyorum

Diğer sorularım şöyle

1..Volume Shadow Copy servisi çalışmadan önce de Önceki Sürümler diye bişeyler gördüm. Anladım ki bunu system restore özelliği yapıyor.

Fakat çalışma sistemi ve zamanını anlayamadım, kafasına göre mi çalışıyor, registry den istediğim saatte systemrestore noktası aldırabilir miyim?

2..System Restore olayı aslında sistemi geriye döndürmek fakat kullanıcı dosyalarına asla müdahale etmemek üzere çalışan birşey diye biliyordum, ama ayarlarında 3 secenek var.

Sistem ayarlarını ve dosyaların önceki sürümünü geri yükle (bende bu secili)

Yalnızca dosyaların önceki sürümlerini geri yükle

Sistem korumasını kapat...

Bu durumda sistemi geri yüklemek kullanıcı dosyalarının kaybına neden olabilir mi? Mesela sistemi 2 önceki duruma getirsem hem şimdiki dosyalarımı kaybedip, hem de 1 önceki geridönüm noktası sırasında önceki sürüm olarak saklanan dosyalarımı artık önceki sürüm tabında göremez duruma gelebilir miyim?

dosyaların önceki sürümünü yükleden kasıt sadece windows dosyaları mı?

Gönderildi : 02/04/2018 00:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Evet eski sürüm demek dosyalarında eski sürüme dönmesi demektir. Geri dönüş için eğer komple dönerseniz tüm dosyalar eski sürüme döneceği için yeni dosyalar kaybolacaktır. Veya 3 parti program ile Shadow kopyasını gösterirseniz onun içerisinde tek tek dosya alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2018 01:00

Paylaş: