Forum

System Restore ve V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

System Restore ve Volume Shadow Copy 1

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@metinsurat)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Clientları sağlama almaya çaışıyorum, System Restore ve Volume Shadow Copy dan yararlanmak istiyorum fakat anlamadığım şeyler var

Şöyle birşey yaptım çalıştı

Win7 makinelerde Volume Shadow Copy servisini calıstırdıktan sonra schedule task yaptım, en yetkili kullanıcıyla bu taskı istedğim zaman çalıştırabiliyorum.

komut örneği şöyle..  wmic shadowcopy call create Volume='E:\'   

Bu sayede win7 makinede istediğim saatte çalıştırabiliyorum.

1..Eger schedule yapmasam sistemin default kendi çalışma zamanı var mı Volume Shadow Copy için ve varsa registry de nasıl değiştirebiliriz?

2..Volume Shadow Copy servisi çalışmadan önce de Önceki Sürümler diye bişeyler gördüm. Anladım ki bunu system restore özelliği yapıyor. Belki her ikisi de birlikte kullanılabilir ancak sadece System Restore kullansam ve istediğim zaman restore point aldırsam , sonrasında bir dosya bile değiştirsem önceki sürümü hemen ilgili sekmede var oluyor ve faydalı olabilir bana. Bu yüzden hergün belli saatte schedule task ile restorepoint olusturmak için komut biliyor musunuz acaba?

Gönderildi : 01/04/2018 23:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

VSS bu amaç ile yapılmamış olup bu şekidle kullanmanız durumunda diskiniz hızlı bir şekilde dolacaktır, özetle istemciler için bir yedekleme çözümü almanız daha doğru olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2018 00:59

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

amacınız wannacry, petya vb. zararlılara karşı önlem almak ise, vss buna uygun bir çözüm değil.

sandbox tarafı gerçekten çalışan sağlam bir endpoint ile backup çözümü almanız daha sağlıklı olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2018 04:11

Paylaş: