Forum

Microsoft Outlook o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Outlook otomatik Send/Receive

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,061 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba arkafaslar. Pc-de winxp sp2 ve Office 2003 kurulu. Microsoft Outlook-la e-postalarimi yonetiyorum. Ama bi sorunum var. Evel Outlook Express kullanirken programa gireer-girmez mektuplar geliyordu. Ama Microsoft Outlook-da bunu bi turlu yapamadim. Programa girmeme ragmen mektuplar otomatik gelmiyor. Send/Receive duymesini tiklamasam otomatik gelmiyor. Bunu nasil otomatiklesdire bilirim?

Gönderildi : 27/10/2008 11:07

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Outlook içerisinden Araçlar / Seçenekler / Posta Kurulumu / Gönder al bölümünden ayarlayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 27/10/2008 12:30

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Rafet Hocamın önerdiği şekilde çözebildiniz mi? Geri dönüşüm yaparsanız hem post kapanmış olur hemde bu yöntemin işe yarayıp yaramadığı anlaşılır.

Gönderildi : 27/10/2008 14:19

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

O bolume girip baktim. Send Immediately When Connected yaziyor. Ama yine de olmuyor.

Gönderildi : 27/10/2008 19:16

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

O bolume girip baktim. Send Immediately When Connected yaziyor. Ama yine de olmuyor.

Send Immediately When Connected yanındaki send/recieve gir

schedule an auto ile başlayan yeri tıkla ve istediğin dakika aralığını gir.

birde send/recive setting diye bir menu var orada disable scheduled send/recieve var işaretli olmasın

Gönderildi : 27/10/2008 19:34

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Send Immediately When Connected yanındaki send/recieve gir

schedule an auto ile başlayan yeri tıkla ve istediğin dakika aralığını gir.

birde send/recive setting diye bir menu var orada disable scheduled send/recieve var işaretli olmasın

Abi orasi tamam da benim istedigim o degil. Outlook Express-deki gibi Microsoft Outlook-a girerken otomatik mailler gelsin. Yani Receive duymesine basmaya ihtiyac olmasin.

Gönderildi : 28/10/2008 11:59

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Ms Outlook ilk açılışta mailleri zaten kontrol eder. Gönder/Al butonun basmanıza gerek yok. Siizin istediğiniz Outlook Expresteki Açılışta ilk olarak INBOX' ın ekrana gelmesi mi?

Gönderildi : 28/10/2008 12:47

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Yox inbox-agitmesine gerek yok. Ama acilista kontrol ediyorsa bile bende olmuyor o zaman. Aciyorum 1 saat bile beklesem nafile. Ama gonder/al diyince hemen geliyor mailller.

Gönderildi : 28/10/2008 15:22

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Yox inbox-agitmesine gerek yok. Ama acilista kontrol ediyorsa bile bende olmuyor o zaman. Aciyorum 1 saat bile beklesem nafile. Ama gonder/al diyince hemen geliyor mailller.

SCHEDULED disable edilmişse deddiğiniz durum olur

ouutlook açın yukarıda gönder/al dediğin kısımdaki oku tıklayın gönder/al ayarlarındaki zamanlama devre dışı bırakılmış olabilir

baktınız mı buraya

Gönderildi : 28/10/2008 15:33

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

SCHEDULED disable edilmişse deddiğiniz durum olur

ouutlook açın yukarıda gönder/al dediğin kısımdaki oku tıklayın gönder/al ayarlarındaki zamanlama devre dışı bırakılmış olabilir

baktınız mı buraya

Abi allah razi olsun sorunu sizin yardimlarinizla cozdum. Schedule enable yaptim duzeldi.

Gönderildi : 28/10/2008 18:36

Paylaş: