Forum

Domain kullanıcısın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain kullanıcısını Admin yetkisini alamıyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. 

Server 2008 üzzerinde kurulu bir DC ve ve bu DC ye dahil 50 ye yakın kullanıcım var. Tüm kullanıcılar Users grubuna üye, kullanıcıların bilgisayarına herhangi birt program kurulması gerektiğinde DC üzerinden kullanıcıya Admin yetksiisi veriyorum kullanıcı bilgisayarını 2 yada 3 defa başlattıktan sonra yetkiyi almış oluyor ve programın kurulumunu yapabiliyor. 

Ama şu anda bir kullanıcm var Admin yetkisinmi verip bilgisayarını defalarca başlatmama ragmen Admin yetksiini alıp bilgisayarına kurulum yapamıyor kullanıcı. 

kullanıcı netowrke kablosuz baglantı kuruyor.

kullanıcıya Admin yetksini nasıl verebilriim. yetkileri değiştirdikten sonra hemen aktif olsun diye sunucu üzerinde gpupdate /force komutu giriyoruz, kullanıcı bilgisayarında yetkiler aktif olsun diye girevbileceğimiz bir komut var mı.?

Gönderildi : 22/01/2018 13:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Kullanıcılarda her halikarda lokal adminleri açıp bunlara adam gibi parola verip kullanmak en güzeli.

Bir ihtiyaç olduğunda local admin parolasını girerek kurmak yeterli. Neden bukadar işi farklı boyutlarda kendinizi yorarak yapıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/01/2018 14:41

(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcılarda her halikarda lokal adminleri açıp bunlara adam gibi parola verip kullanmak en güzeli.

Bir ihtiyaç olduğunda local admin parolasını girerek kurmak yeterli. Neden bukadar işi farklı boyutlarda kendinizi yorarak yapıyorsunuz?

merhaba,

bilgisayar ve sunucunun bulunduğu yerde değilim. sunucuya uzaktan baglanarak yetki veriyorum.

Gönderildi : 22/01/2018 16:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Orada olup olmamanız fark etmez. Neticede programı siz kurmuyor musunuz?

En mantıklısı localde admin kullanıcı olması ve sürekli olarak aktif kalması.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/01/2018 16:33

Paylaş: