Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp Embeded

Utku Çöl
(@utkucol)
Üye

Merhaba.Üretim pclerinde kurulu xp embeded cihazların yedeğini nasıl alabilirim.Normal harddisk yok.Disk module takılı.Yedek disk module alıp sistem yedeğini alarak diskle ile yada sistemle ilgili sıkıntı oluştuğunda direk takıp çalışmasını istiyorum.Makineler 7*24 çalışıyor.Xp nin embeded versiyonunuda aradım bulamadım.Ne yapmamı önerirsiniz.Teşekkür ederim.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25/12/2017 19:30

Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Üretimde kullanmış olduğunuz bilgisayarları tam bilmemekle beraber usb yada cd ile acronis,ghost tarzı programlarla boot edip imaj alabilirsiniz.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2017 11:23

Utku Çöl
(@utkucol)
Üye

Erdem bey Merhaba.Usb girişleri var usb takabiliyorum.Disk alanında toplam da 500 mb boş alan var.Embeded versiyonuna hangi tür acronisin hangi sürümünü kurmam gerekiyor.Kurduğumda sisteme zarar verebilirmiyim.Başka yedek de yok.Aksilik çıkmasından korkuyorum.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 26/12/2017 13:00

Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Makinalara herhangi bir kurulum yapmayın. Bootable CD yada USB kullanarak makinayı boot ettikten sonra Disklerin image'ını alın. Yada boşta diskleriniz varsa bunlara clone'layın. Clone'ladığınız disklerden sistemi boot ederek çalışıp çalışmadığını test etmişte olursunuz.

XP için Norton Ghost'u öneririm. 11 versiyonu Dos tabanlı. Grafik ekranı var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2017 13:33

Paylaş: