Forum

ortak paylaşımdaki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ortak paylaşımdaki dosyaya baglnırken donma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,071 Görüntüleme
(@alibilen)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Degerli Arkadaşlar;

Şirketimizde bir adet windows server 2012 ve domaine baglı 20 adet kullanıcımız var cihazlardan bir tanesi hep aynı saatte 5:00'de ortak paylaşımdaki dosyaya tıklayınca kasıyor yani donuyor yeniden başltanada kadarda bu problem devam ediyor...bilgisayara format atmak istemiyorum..

artı olarak aynı bilgisayarda paylaımda olan yazıcıyı başka bilgisayara eklemek istedigimizde agda o bilgisayara baglanırken ekteki hatayı alıyorum.

forumları araştırdım ama cözüm bulamadım sizce neden olabilirproblem sadece o bilgisayarda bu problem yaşanıyor

Gönderildi : 21/12/2017 14:12

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Client tarafında ki bilgisayarda bölgesel dil ve saat dilim ayarlarına bakabilir misiniz? Bildiğiniz gibi Türkiye'de saat dilimi değişti clientin updateleri kontrol ediniz ayrıca zamanlanmış görevlerden herhangi bir görev varmı onuda kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 21/12/2017 14:21

(@alibilen)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Client tarafında ki bilgisayarda bölgesel dil ve saat dilim ayarlarına bakabilir misiniz? Bildiğiniz gibi Türkiye'de saat dilimi değişti clientin updateleri kontrol ediniz ayrıca zamanlanmış görevlerden herhangi bir görev varmı onuda kontrol edebilirsiniz.

Erdem Bey;

teşekkür ederim,

yalnız arkada çalışan problemli bir uygulama yok,bölgesel saat ayarlarıda diger clientlerle  aynı

Gönderildi : 21/12/2017 14:23

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Önemli değil,

Forumda daha önceden bu konu tartışılmış aşağıda inceleyebilirsiniz ayrıca bununla ilgili bir microsoftun hotfix var deneyebilirsiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/816042/how-to-configure-an-authoritative-time-server-in-windows-server

https://www.cozumpark.com/forums/thread/182296.aspx

Gönderildi : 21/12/2017 15:22

Paylaş: