Forum

Windows 10 Pro Ağ B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 Pro Ağ Bağlantıları Clientler gözükmüyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,077 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows 10 Pro kullanıyorum. Ortamda Windows Server 2012 R2 ve DC kurulu. Ayrıca vLan'larım var. Aynı vLan içinde 10 Client kurulu. Ortamda 2 tane laptop'umu Domain'e kattığımda Ağ Bağlantılarımda diğer Clientları ( Win7 Pro ) göremiyorum. Yaşadığım sorunlu laptopun birebir aynısı olan başka bir laptopum daha var, o Ağda Clientları görüyor. Domain'den çıkartıp tekrar Domaine aldım, yine olmadı. Gelişmiş Paylaşım Ayarlarından Ağ Bulma açık, Güvenlik duvarı kapalı, Antivirüs kapalı, Otomatik İP alıyor Client, DNS Server'ın ( IPv4 ) DNS'i yazılı. Bu yaptığım ayarlar diğer Clientlarda var, onlar Ağda PC'leri görüyorlar fakat ben göremiyorum.. Server'a ping atabiliyorum, yada Client'lara. Sorun yok. Fakat Ağ Bağlantılarımda PC'ler gözükmüyor. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/03/2017 13:40

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Ağda Windows 10 neden Windows 7'yi görmez ? Windows 7'ler birbirini görüyor, 10'lar 7'leri ağda görmüyor.

Gönderildi : 08/03/2017 19:40

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Servislerde ağ listesi hizmeti açık mı hocam kontrol eder misin.

Gönderildi : 08/03/2017 20:10

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Servislerde ağ listesi hizmeti açık mı hocam kontrol eder misin.

Açık hocam. Entresan bir durumla karşılaştım. Şöyleki, Laptopu sıfırladım Win10 Pro'yu tekrar yükledim. Domain'e kattım. Cisco Controller'da oluşturduğum SSID'a bağlanıyorum, Ağ'da sadece kendimi görüyorum. Fakat Wired'a bağladığımda tüm Client'ları görüyorum. Bir yerde bir şeyi eksik mi yapıyorum anlamadım. Hem Wired hem AP'ler oluşturduğum aynı vLan'ın içinde. 

Gönderildi : 09/03/2017 02:03

Paylaş: