Forum

Domain ortamında et...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain ortamında etki alanı ağı sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@SerkanTandogan)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Coslat üzerinden ip dağıtan ve Server2008 üzerinden dns kullanılan bir sistemimiz var. Bazı kullanıcıların ağ yapılandırmasında dnsini server dns i yapsam bile etkin ağlarda xxx.local etki alanı ağı olarak görünmüyor. Özel ağ, iş ağı vb. Böyle olduğu zaman da güvenlik sorunu yaşıyor ve ağ üzerindeki paylaşımlara erişebilmek için kullanıcı adı şifrelerini soruyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 27/01/2017 19:30

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

dhcp server coslat ise, dns tarafında local dns adreslerini belirtin.

dns server ve sorunlu hostlar üzerinde clear cache uygulayarak, tekrar deneyin. ( manual ip veya dns vermeyin. )

sonuç alamadığınız takdirde, referans adreste bulunan hotfix'i uygulayabilirsiniz..

https://support.microsoft.com/en-us/help/2524478/the-network-location-profile-changes-from-domain-to-public-in-windows-7-or-in-windows-server-2008-r2

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2017 04:34

(@SerkanTandogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle sorumu yanıtladığınız için teşekkür ederim, coslat üzerinde varsayılan olarak tüm clientlar local dns adresini almakta, dns server üzerinde clear cache uyguladım yine etki alanı ağı olarak gelmedi. gönderdiğiniz adresteki hotfix, server 2008 r2 için benim sunucum server 2008 sp2 için olanı bulamadım. bu sorunu özellikle yine aynı etki alanına bağlı server 2012 r2 sunucuyu yeniden başlattığımda yaşıyorum.

Gönderildi : 28/01/2017 16:14

(@SerkanTandogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Coslat üzerinden ip dağıtan ve Server2008 üzerinden dns kullanılan bir sistemimiz var. Bazı kullanıcıların ağ yapılandırmasında dnsini server dns i yapsam bile etkin ağlarda xxx.local etki alanı ağı olarak görünmüyor. Özel ağ, iş ağı vb. Böyle olduğu zaman da güvenlik sorunu yaşıyor ve ağ üzerindeki paylaşımlara erişebilmek için kullanıcı adı şifrelerini soruyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Uzun zamandır yaşadığım ve çözüm bulamadığım bu sorunu farklı bir sorundan dolayı Server üzerinde DNS rolünü kaldırıp tekrar kurmak suretiyle çözüme ulaştırdım...

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/06/2017 18:01

Paylaş: