Forum

Domain Etki alanınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Etki alanında değil

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

2 gün öncesine kadar düzgün çalışan notebooklar şimdi sapıttı neden olabilir? sorum şu firmada domaine tanımlılar ve  işletim sistemleri XP User Accountstan domaine dahil ettim ve kendi makinalarının administrator hakkı verdim. Eskiden şirket dışına çıktıklarında Etki alanı ne ise aynı şekilde giriş yapabiliyorlardı. ama şimdi etki alanı dışındadır uyarısı veriyor. etki alnını makine ismini seçip admin ile girdiğimde "User Account kısmında tanımladığım isimlerin kaybolduğunu görüyorum. Network kablosunu taktığımda geri geliyor. Neden siliniyor bunlar? bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

Özgür Öner 

Gönderildi : 20/03/2008 17:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

cache ten logon olma ayarları ile oynamış olabilirmisiniz.

kullanıcılar siliniyordiyorsunuz . Local kullanıcılar sam db sinde tutulur ve bunlar biri silmeden silinmez bir yanlışlık olmasın , veya silinmiş ise ağ kablosu ile geri gelmez.  ( birde restricted groups ayarları ile oynadınız mı domain de )

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/03/2008 21:03

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan bey,

cevabınız için ilk önce teşekkür ederim ama bu dediklerinizin hiç birine birşey yapmadım hatta dün artık düzelir diye laptopa format attım ama nafile... domaine bağlıyorum user accounttanda domain users olarak seçiyorum kullanıcıyı. kablosunu çıkartıp restart ettiğim anda birdaha sisteme giremiyorum. local administrator ile girip users accounta baktığımda silinmiş gözüküyor. ağ kablosunu taktığımda tekrar o kullanıcı users accountta geri geliyor.

restricted groups ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadım

Gönderildi : 21/03/2008 18:20

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Makina üzerinde rsop.msc ile uygulanan policyleri kontrol edermisiniz.

[img] [/img]

Resimdeki policy eger 0 olursa anlattıgın olay gerçekleşir.

Selametle....

Gönderildi : 21/03/2008 22:34

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Merhaba,

Kullanıcıların laptoplarını wireless kapalı iken sadece network kablosu takılı iken domaine join et.Sonra local olarak makinayı ac ve kullanıcının gercekten domaine join ettigine emin ol. Bunları yaptıktan sonra hem network kablosu hemde wireless kapalı iken makinayı normal ac ve kullanıcı adi sifre ve domain adi yazılı ile giris yap.Sorunun tamamen wireless acikken sisteme join etmenden dolayı kaynaklanıyor..

Gönderildi : 22/03/2008 15:15

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcıların laptoplarını wireless kapalı iken sadece network kablosu takılı iken domaine join et.Sonra local olarak makinayı ac ve kullanıcının gercekten domaine join ettigine emin ol. Bunları yaptıktan sonra hem network kablosu hemde wireless kapalı iken makinayı normal ac ve kullanıcı adi sifre ve domain adi yazılı ile giris yap.Sorunun tamamen wireless acikken sisteme join etmenden dolayı kaynaklanıyor..

Teşekkür ederim arkadaşlar wireless ile domaine join olduğum için yapıyormuş

Gönderildi : 25/03/2008 17:33

Paylaş: