Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

çöküntü yaşama ve elektrik problemi (acil kritik)

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@ferhataltun)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar iş yerindeki sistem nasıl bir elektrik bağlantısı varsa çözemedim fişi takınca elektriğe ya da direk şarteli açınca pc açılıyor bu yüzdende bu sabah 0x000000e hatası aldım ama onarım yapmadan biraz uğraşla sistemim açıldı çok şükür ki ama bu benim için kesin çözüm değil elektrik problemimi nasıl çözebilirim prize takınca ya da takılı diyelim şarteli kapalı vaziyette açınca direk sistem açılıyor bunu nasıl çözebilirim ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 31/10/2016 13:06

(@rahmiaydn)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Merhaba,

anladığım kadarıyla makına elektirigi görünçe çalışıyor demi?

biosda power up state diye birşey vardı elektrıği görünçe makına çalısıyordu bence bir kontrol et

Gönderildi : 31/10/2016 13:22

(@ferhataltun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

anladığım kadarıyla makına elektirigi görünçe çalışıyor demi?

biosda power up state diye birşey vardı elektrıği görünçe makına çalısıyordu bence bir kontrol et

evet power tuşuna basmadan kasanın direk açılıyor elektriği alınca eğer biosda power up state var diyelim ki vardır da 🙂 hani o seçenek enabled ise disabled mı yapıyoruz ?

Gönderildi : 31/10/2016 13:36

(@rahmiaydn)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Evet Hocam Aynen Öyle Yapıcaksın

Gönderildi : 31/10/2016 13:42

(@ferhataltun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet Hocam Aynen Öyle Yapıcaksın

hocam ellerine sağlık nette ara ara dur bulamadım şimdi öğrendik ya kilit kelimeyi herşey çıktı 🙂

Gönderildi : 31/10/2016 13:46

(@ferhataltun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

enhanced ıdle power state enabled idi disabled yaptım herhalde olmuştur diyordum ama bugün denedim kasaya elektrik geliyormuş gibi oldu ekranda açıldı ama kısa süre sonra ben power tuşuna basmam gerekti bu da riskli değil mi? tam istediğim sonucu nasıl alabilirim? sistem tamamdır ama umarım ileride inş. sorun olmaz olursa zaten burada kocaman çözümpark ailesi var çözeriz evelAllah selamlar teşekkürler

Gönderildi : 01/11/2016 11:17

Paylaş: