Forum

Windows 10 downgrad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 downgrade

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
593 Görüntüleme
(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

bu konuyu birçok makalede araştırdım fakat bir neticeye varamadım şimdi elimizde 25 adet pc var ve biz bu makinalarla birlikte windows10 pro oem lisans satın aldık ama biz bu makinalarda windows 7 pro kullanmak istiyoruz sorum ise biz bu makinaları downgrade etmek için doğrudan windows7 pro kurup telefonla aktivasyonmu almamız gerekiyor yoksa windows 10'u kurup sistemi downgrade ederek 7 yemi çekmemiz gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/10/2016 16:09

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Araştırdım çat pat ingilizcemle şunu anladım. Oem lisans olduğu için önce win10 kurup sonra win7 kurmalısınız. Eğer volume lisans olsaydı direk format ekranında girebilme şansınız olacaktı.

kaynak:  https://community.spiceworks.com/how_to/124055-downgrade-rights-for-windows-10-licensing-how-to

not: belki de yanlış anladım o yüzden kaynağı da verdim 🙂

Gönderildi : 07/10/2016 17:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

oem lisans, sadece belirtilen bilgisayara ait olup, downgrade hakkı bulunmamaktadır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/10/2016 17:13

(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

microsoft hakkınız vardiyor ama

Gönderildi : 07/10/2016 18:51

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

o zaman microsoftun dediğine uyun hocam

Gönderildi : 07/10/2016 18:58

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Mehmet bey,

üstteki post'ta hatalı yönlendirmişim sizi, oem w10pro için downgrade mevcutmuş.

https://www.microsoft.com/turkiye/Licensing/VolumeLicensing.aspx

kullanacağınız medya için ms müşteri hizmetlerinden referans adres talebinde bulunabilirsiniz.

elinizde w7pro oem iso mevcut ise, bir terminal için telefonla lisanslama denenebilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/10/2016 19:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Microsoft lisanlama konusunda bazen yanlış yönlendirmeler olabiliyor.

Pro lisanslarda bir alt versiyona geçiş serbest. Sizin Windows7 ye geçecek olmanız pek mantıklı değil.

Yakın zamanda desteği bitecek sistem güvenlik açıklarının yanında, denetlemelerde yakın zamanda uyarı olarak önünüze gelecektir. Tabi denetlemeye açık bir durumunuz var ise.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/10/2016 00:17

Paylaş: