Forum

Windows 10 Version ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 Version 1607 güncelleme ve Yazıcı sorunu

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
889 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Geçen hafta cuma günü yüklü bir güncelleme paketi ile windows 10 update oldu. Bununla birlikte tüm yazıcılarım çalışamaz hale geldi.

Devices and Printers altında yazıcı göremezken, herhangi bir Office programında çıktı almak istersem, daha önce yüklü olan yazıcılarımı yüklü olarak görebiliyorum. Fakat çıktı alanamıyor

Bir yazıcımı yeniden yükledim. Fakat yine de çıktı alamadım. Bu sorunu yaşayan oldumu? Bu durumda ne yapabilirim?

Gönderildi : 27/09/2016 12:15

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilk olarak printer spooler servisini yeniden başlarak deneyin.

sonuç alamazsanız, farklı bir profil oluşturup, yazıcıların durumunu tekrar kontrol edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2016 12:52

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Denedim ancak yine aynı sorunu yaşıyorum. 

Gönderildi : 27/09/2016 16:12

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Çalıştıra printui /s /t2 yazıp yazıcıları görüp kaldırabilirsiniz.

Gönderildi : 28/09/2016 04:01

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz komut ile bazılarını siledim. Ancak hala silemediğim printer driverları var. "Kullandımda" hatası veriyor ve silinemiyor.

Word ü açtığımda Print sekmesi altında printerlar görüyorum. Ancak Control Panel > Devices and Printers altında hiçbir printer göremiyorum. PDF'e dönüştürebildiğim stadnart pdf dönüştürücü bile görünmüyor. 

Gönderildi : 28/09/2016 12:01

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

Spooler hizmetini devre dışı bırakıp açılış türünü elle yapıp sistemi yeniden başlatın. 

printmanagement.msc yi yönetici olarak çalıştırın oradan ilk önce sürücüleri silmeyi deneyin daha sonra yazıcılar kısmına gelin yazıcıda muhtemelen silinmiş olacaktır ama var görünüyorsa yazıcıyıda kaldırıp dener misiniz

Gönderildi : 28/09/2016 12:08

(@hakan_gunduz)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Merhabalar,

Windows'un bu güncellemesiyle ilgili konu başlığı açacaktım fakat açıldığını gördüm.
1607 versiyonu Office dosyalarını da etkiledi. Otomasyon programında hatalar almaya başladık dünden beri.
(ActiveX oluşturulamadı tarzında hatalar) Son güncellemeleri kaldırdım pc den fakat düzelmedi sorunlar.
Şuan Office 2010 kuramıyorum pc ye. Bir hatayla karşılaşıldı diye bir hata verip yükleme yapmıyor. Kod falan yok.
Register'dan temizlik yapıp denedim gene olmadı.
Sistem geri yüklememiz de kapalı orda da dönemedim. 

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 28/09/2016 12:40

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

Merhabalar,

Windows'un bu güncellemesiyle ilgili konu başlığı açacaktım fakat açıldığını gördüm.
1607 versiyonu Office dosyalarını da etkiledi. Otomasyon programında hatalar almaya başladık dünden beri.
(ActiveX oluşturulamadı tarzında hatalar) Son güncellemeleri kaldırdım pc den fakat düzelmedi sorunlar.
Şuan Office 2010 kuramıyorum pc ye. Bir hatayla karşılaşıldı diye bir hata verip yükleme yapmıyor. Kod falan yok.
Register'dan temizlik yapıp denedim gene olmadı.
Sistem geri yüklememiz de kapalı orda da dönemedim. 

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun.

Windowsta böyle büyük güncellemeler gelince windows update ile yapılmasından taraf değilim hiç bir zaman.

Temiz kurulum yaparım hep.

Farklı bir office sürümü denediniz mi acaba ?

Ms programları kaynağı msi olduğundan windows installer bozulmuştur belki.

Windows installerı onararak deneyebilirsiniz belki ama olacağının garantisi yok.

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2438651

http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_repair_msi_(windows_installer).html

Gönderildi : 28/09/2016 12:56

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Mustafa bey,

sistem loglarına düşen hata satırı var mı ?

sistemi üzerinde çalışan yapı çok kritik değil ise, windows fabrika ayarlarına dönmek, daha fazla efor harcamamanızı sağlayacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2016 13:01

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@Turan Coşkun, @Mücahit Yılmaz arkadaşın da söylediklerini yaptıktan sonra printer sorunum çözüldü. Eğer çözülmeseydi belirli bir tarihe kadar geri dönecektim.

Windows bana güncelleme yaparken sormadı. Direk pc yi açarken büyük bir güncelleme ile karşılaştım. 

Teşekkürler,

Gönderildi : 28/09/2016 13:15

(@hakan_gunduz)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Öncelikle teşekkür ederim Mücahit Bey.

Gönderdiğiniz linkleri denedim olmadı. Dosya ve uygulamalar nasıl bozulduysa artık son çareyi formatta buldum maalesef.

Bu konudan mağdur olup da çözebilen arkadaşlar bu sayfaya yazabilirlerse sevinirm.

Gönderildi : 29/09/2016 11:40

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

Öncelikle teşekkür ederim Mücahit Bey.

Gönderdiğiniz linkleri denedim olmadı. Dosya ve uygulamalar nasıl bozulduysa artık son çareyi formatta buldum maalesef.

Bu konudan mağdur olup da çözebilen arkadaşlar bu sayfaya yazabilirlerse sevinirm.

Aslında en iyisini yapmışsınız zira 1607 yapısı gerçekten bozuk birde update yoluyla yapınca üstüne tuzu biberi oluyor.

Ms bu yapıyı çıkardıktan sonra 1 hafta içinde 2 büyük güncelleme yayınladı varın siz düşünün durumu.

Ama bu son güncellemerle biraz düzeldi.

Ben şöyle kullanıyorum hep güncelleştirmeleri ms catalogdan indiriyorum ve isoya gömüyorum format atacağım zaman güncel şekilde kuruyorum sistemi sizlere tavsiye ederim

Gönderildi : 29/09/2016 11:48

Paylaş: