Forum

ADK for Win10 Enter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ADK for Win10 Enterprise LTSB hk;

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
657 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar, Win10 ltsb yi katılımsız olarak adk ile kurayım diyorum. Ama bildiğiniz gibi ADK nin'de 1511 ve 1607 sürümü mevcut. bunları da LTSB versiyonunda Install.vim i açtığınızda uyumsuz gibi hatalar veriyor. LTSB için ADK mevcut mudur?. Ve ya sizin  WIN10 LTSB için image&deploy senaryolarınız nasıldır? tşkler.

Gönderildi : 29/08/2016 01:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

1607 sürümleri için güncel ADK https://developer.microsoft.com/en-us/windows/hardware/windows-assessment-deployment-kit adresinde var

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2016 15:00

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

1607 sürümleri için güncel ADK https://developer.microsoft.com/en-us/windows/hardware/windows-assessment-deployment-kit adresinde var

Selamlar Hakan Hocam, sizinde bildiğiniz gibi LTSB geriden geliyor. Evet 1607 için ADK versiyonu var ama bu LTSB de çalışmamakta. 1 Ekim de LTSB 2016 release olacak onu bekliyorum. Belki 1607 ADK onunla uyumlu çalışabilir. Ve ya hiç LTSB ye bulaşmayıp Win 10 Enterprise üzerinden mi gitsem kurulumlara. Audit Mode da açarak kurumsal şekilde customize edip copy profile yaparak deploy edeyim diyorum imageları. 

Gönderildi : 29/08/2016 16:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

LTSB deki amaç nedir peki, yani tam olarak kaygınız nedir? Ona göre yorum yapmak daha doğru olur

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2016 16:25

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

LTSB deki amaç nedir peki, yani tam olarak kaygınız nedir? Ona göre yorum yapmak daha doğru olur

LTSB ;  store, egde, cortana, start menusunde gelen media vb. özellikleri yok biliyorsunuz. Microsoft; Update leri de sadece güvenlik ve major olmayan toplu güncellemeleri içeriyor daha stabil bir yapı sunuyoruz diye finans şirketlerine özellike bu sürümü önermekteydi. Bu yüzden LTSB yi kurayım diyorum bende daha stabil ve kurumsal olması nedeniyle. Normal Win10 ile kullanıcılar stora dan ya da gereksiz media özelliklerine girerek birşeyler indirebilir ve ya wsus tan deploy etmesem bile sanırım ilgiligüncellemeleri 3 ay içinde alabilir endişesi var. Bu yüzden Win10 LTSB yi unatended kurarak deploy etmeye uğraşmaktayım. 

Gönderildi : 29/08/2016 17:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet biliyorum, ama bu sürüm daha çok askeriye ve benzeri daha sıkı kurumlarda tercih ediliyor. Yani banka vb finans kuruluşları için normal sürüm kullanabilirsiniz, ancak haklı endişeleriniz için GPO üzerinden aksiyon alabilirsiniz.

Bence eğer vaktiniz var ise iki sürüm içinde POC yapın sarfettiğiniz efor' a göre karar verin

Gönderildi : 30/08/2016 01:20

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Evet biliyorum, ama bu sürüm daha çok askeriye ve benzeri daha sıkı kurumlarda tercih ediliyor. Yani banka vb finans kuruluşları için normal sürüm kullanabilirsiniz, ancak haklı endişeleriniz için GPO üzerinden aksiyon alabilirsiniz.

Bence eğer vaktiniz var ise iki sürüm içinde POC yapın sarfettiğiniz efor' a göre karar verin

Hakan hocam, değerli görüşleriniz için çok tşkler. uzun süredir poc yapıyorum iki sürümüde. Hatta bugün şunu da denedim. win10 ent i adk ile cevap dosyası hazırlayıp win10 ltsb ye de yedirebiliyrouz. en azından test sonuçları bu yönde şimdilik. Win2016 server tarafında olur diye düşünüyorum ama Win2012r2 de gpo bazında win10 ile ilgili policyler mevcut mudur o tarafı incelemedim hiç. Bir de default profili nasıl sabitledirm örneğin. local admin'de outlook2016 yı taskbar a pinledikten sonra domain ortamında da user login olduktan sonra outlook un kısayolu taskbar da pin li gelsin. anlatabilmişimdir umarım. çok iyi çalışmalar..

Gönderildi : 30/08/2016 02:02

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam, değerli görüşleriniz için çok tşkler. uzun süredir poc yapıyorum iki sürümüde. Hatta bugün şunu da denedim. win10 ent i adk ile cevap dosyası hazırlayıp win10 ltsb ye de yedirebiliyrouz. en azından test sonuçları bu yönde şimdilik. Win2016 server tarafında olur diye düşünüyorum ama Win2012r2 de gpo bazında win10 ile ilgili policyler mevcut mudur o tarafı incelemedim hiç. Bir de default profili nasıl sabitledirm örneğin. local admin'de outlook2016 yı taskbar a pinledikten sonra domain ortamında da user login olduktan sonra outlook un kısayolu taskbar da pin li gelsin. kısacası default profile ı customize etmek istiyorum. anlatabilmişimdir umarım. çok iyi çalışmalar..

Gönderildi : 30/08/2016 02:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bence Enterprise gidilebilir bu durumda, hem finans kuruluşu ise malum güvenlik özellikleri çok ön planda, iki tane WDATP makalesi yazdım belki inceleme fırsatı bulmuşsundur. Ürün çok güzel.

2012 R2 için W10 GPO var bunda sorun yok buradan indirebilirsin ama Central Store yapman lazım önce ki bunun da makalesi portalda var

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48257

Default Profile için ise ben ICD öneririm

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/dn916113(v=vs.85).aspx

Gönderildi : 30/08/2016 14:19

Paylaş: