Forum

Win7 Oturum Aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win7 Oturum Açan Kullanıcılar Hk.

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@PolatKurt)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba.
Windows 7 içinde oturum açan kullanıcıların default olarak gelen ayarlarını nasıl değiştirebiliriz?
Örnek vermek gerekirse; mesela ilk defa oturum açan kullanıcıların varsayılan masaüstü duvar kağıtlarının benim belirlediğim bir resmin olması gibi.
Bunun için herhangi bir program mevcut mu? veya regedit ayarları var ise hangi kısımda acaba?
Bu konu hakkında bilgisi olan fikir sahibi olan var ise lütfen yardımcı olursa sevinirim..
İyi günler diliyorum.

Gönderildi : 21/08/2016 17:23

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhabalar ;

Belirttiğiniz ayarları policyler ile yapabilirsiniz. Portalda defalarca soruldu, arama yaptığınızda sıfırdan anlatımlar mevcut.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 21/08/2016 17:26

(@PolatKurt)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. Bakıyorum şuan ama net olarak bir konu bulamadım. Eğer müsait bir zamanınızda bulabilirseniz site içi link atarsanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/08/2016 17:29

(@hakankaplanoglu)
Honorable Member

Sanırım haklısınız konular biraz eski kalmış.  http://www.grouppolicy.biz/2011/03/best-practice-using-group-policy-to-configure-desktop-wallpaper-background/   burayı incelermisiniz.

Eğer arkaplanı paylaşım ortamında tutacaksanız, kullanıcı izinlerini kontrol etmeyi unutmayın. 

Gönderildi : 21/08/2016 17:35

(@PolatKurt)
Active Member
Konu başlatıcı

Aradığım şey inceledim evet çok teşekkürler.

Ayrıca bir sorum daha olacak mesela sistem Q klavye ile kuruldu ama F klavye kullanılıyor 2. kişi kendi için bir oturum oluşturup açtığında klavye seçeneklerinde sadece Q oluyor, F klavyeyi manuel eklemek gerekiyor. her yeni oturum açıldığında Q ve F klavyeninde bölge ve dil ayarlarında otomatik ekli olması için ne yapabilirim? 

Gönderildi : 21/08/2016 17:52

(@hakankaplanoglu)
Honorable Member

İşinize yaradığı için sevindim. F klavye konusuna gelirsek yeni bir konu açarsanız, çözüme ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. 

Kolay gelsin, 

Gönderildi : 21/08/2016 18:23

(@PolatKurt)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim ilginiz için.

Gönderildi : 21/08/2016 18:33

Paylaş: