Forum

Domain de paylaşım ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain de paylaşım olan yazıcıya erişilemiyor.

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
731 Görüntüleme
(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Kullanıcının birinden paylaşımlı bir yazıcıya erişmek istediğimde "Hizmet verebilecek hiç bir oturum açma sunucusu yok." Hatasını alıyorum.

Başka bir  yazıcıya erişiyor başka bir yazıcıya da erişirken saat farkı hatası veriyor. Herhangi bir bilginiz var mıdır? yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/10/2008 13:24

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

bilgisayarların tarih ve saatlerini kontrol edin denetim masasından değilde paylaşımlardan yazıcıya erişmeyi deneyin. yazıcı haklarıda önemli tabiki

Ek olarak işletim sistemlerinide belirtirseniz daha acıklayıcı cevap verebiliriz düşüncesindeyim. iyi çalışmlar

Gönderildi : 09/10/2008 13:49

(@yasaryilmazer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kullanıcılar xp ve server 2003 kurulu domain ortamı var. Saatleri eşitliyorum fakat yeniden başladığı zaman tekrar karışıyor. Düzelttikten sonra da bağlanmak istediğimde kullanıcı adı ve şifre istiyor. Giriyorum fakat yine hata veriyor.

Gönderildi : 09/10/2008 14:11

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

GMT(Timezone) ayarları nedir? Serverla client arası farklı görünüyor olmasın?

Gönderildi : 09/10/2008 14:16

(@yasaryilmazer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Domain ortamında paylaşım problemi var. Dünden itibaren meydana geldi. Domaini eski yedeğine geri aldim sorun yine devam ediyor.

Gönderildi : 09/10/2008 14:38

(@cevdetciftci)
Reputable Member

virüs taraması yapabilir misin? makineler birbirlerini görüyor mu bi dns loglarına bakar mısın?

Gönderildi : 09/10/2008 14:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

DNS ne alem de ??

Gönderildi : 09/10/2008 15:21

(@yasaryilmazer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dns de herhangi bir problem yok. internette yada logon olurken bir sıkıntı yok. Ama yazıcı paylaşımında yetki olmadıgı saat uyuşmazlıgı yada etki alanı denetleyici calısmadıgı icin hata veriyor.

Gönderildi : 09/10/2008 16:51

(@cevdetciftci)
Reputable Member

ismi çözmüyor olabilir mi yazıcıyı ip ile ekleyip deneme şansın var mı?

Gönderildi : 09/10/2008 18:27

(@yasaryilmazer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ip ile de eklesem yine olmuyor. Bazı pcler bağlanabiliyor başka yazıcılara bazıları da bağlanamıyor yine bahsettiğim bilgisayarlar domain ortamında domain ortamında olmayan bir kullanıcı bile bu yazıcıya erişemiyor. Aldığım hata bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız. yani o kadar güvenlik çıkıyor ki karşımıza güzelim microsoft 'ta ama gelin görünki virüslere böyle bir engel çıkmıyor. 

Gönderildi : 09/10/2008 18:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Şöyle yapalım yazıcı driver ını update edin

ve yazıcıya bağlanarak çalıştırmasını istediğiniz client lardada o yazıcının driverını elle manuel tanıtın

bu şekilde bağlanmayı deneyin

Gönderildi : 09/10/2008 19:12

(@cevdetciftci)
Reputable Member

sen şimdi yazıcı üzerindeki hakları incele orda bak bakalım domain usersın yetkileri neler

Gönderildi : 09/10/2008 19:13

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Hizmetleri kontrol etmelisin Server | Sunucu hizmetini start - stop etmeyi dene ve network ile alakalı hizmetleri bi kontrol 😉

Bilgisayarı yeniden başlatın işlemlerden sonra.

Gönderildi : 12/10/2008 12:48

Paylaş: