Forum

Ağ sürüc&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ sürücüsü paylaşımında program kısayolu simgesinin değişmesi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
684 Görüntüleme
(@ismaildere)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Server üzerinden kullanılmakta olan programın bulunduğu klasör bütün client pclere ağ sürücüsü olarak tanımlı. Farklı zamanlarda farklı client pclerde zaman zaman program kısayolu simgesi yüklenemediği için masaüstünde beyaz kağıt görünümünü alıyor. Simge yüklenemiyor. 

Bu durum pcnin açılışı sırasında ağ sürücülerine bağlanmakta geçiktiği ve masaüstü simgelerini yükleyen servisin daha önce çalıştığı için olduğunu düşünüyorum. Fakat sorunun çözümünde nasıl bir yol izlemem gerektiğini bir türlü bulamadım.

Mesela ağ sürücülerinin yeniden bağlantı kurma için tetikleme süreleri var mıdır? veya Windows açılışı sırasında ağ sürücüsü için ilgili servisi ilk çalışacaklar arasına alma gibi.

Çözüm yolu gösterecek var mı?

İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 25/05/2016 17:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Zamanlanmış görevler içerisinde bunu kontrol eden bir iş vardır, bunu disable yapabilirsiniz

start-programs-accessories-system tools-task scheduler
Expand the tree in the left hand pane until you get to Task Scheduler Library-Microsoft-Windows-Diagnosis.
In the right hand pane, right click the task named Scheduled and click Disable.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2016 00:17

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey,

Mesajınızı daha yeni görüyorum. Nasıl oldu da göremedim bilmiyorum:-)

Yukarıdaki çözümü denedim fakat çözüm bulamadım. Sorunu detaylandırırsam genelde laptop kullanan client pcler uyku modundan açıp kullandıklarını fark ettim. Aslında windows uyku modunda uyandıktan sonrasında ağ sürücüsü bağlantılarını ve programın simge kütüphanesini tekrar çekmesi için tetiklemesi gerekiyor. Aşağıdaki resim durumumu özetliyor. Client pc ilk önce "tüm sürücülerine yeniden bağlanılamadı" uyarısı vermekte açılışta. Ağ sürücüsüne 1 kere girip çıktıktan sonra ağ sürücüsü ulaşılabilir oluyor, sonrasında programa giriş yapabiliyorum. Fakat simgeyi bir türlü düzeltmiyor.

https://yadi.sk/i/gMe3sucMsBAKj

https://yadi.sk/i/8acPzGW2sBALj

Gönderildi : 01/06/2016 18:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ethernet üzerindeki ayarlardan güç koruma özelliğini kapatabilirsiniz. Bu durumda normal bir davranış bu session kapanıyor çünkü

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2016 20:36

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet sanırım güç koruma özelliğinden kaynaklanabilir Hakan Bey. Bazı makinelerde kapattım, sorunu izlemeye geçtim. Çok teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için Hakan Bey.

Gönderildi : 02/06/2016 01:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederiz

Gönderildi : 02/06/2016 01:58

Paylaş: