Forum

XP Görünt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP Görüntüleme Dili Değiştirme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
8,106 Görüntüleme
(@hasanguresin)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çin'den bir bilgisayar geldi ve içinde programlar yüklü.

XP 'yi çince yüklemişler. Region settings ayarlarından her ne kadar türkçe seçsemde, görüntüleme dilini değiştiremiyorum. Windows 7 'de var biliyorum ama sanırım XP 'de bulamadım. Yapabileceğim birşey varsa fikirlerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 22/01/2016 17:08

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

XP üzerinde görüntüleme dili değiştirme özelliği yok. Bu nedenle görüntüleme dilini değiştiremezsiniz.

Gönderildi : 23/01/2016 03:17

(@hasanguresin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Konuyu nette fazlasıyla araştırdıktan sonra bir çözüme ulaştım ve buraya yazıp diğer arkadaşlarında yararlanmasını istedim.

Zor diye birşey yoktur, imkansız sadece biraz zaman alır 🙂

Birebir uygularsanız XP görüntüleme dilini değiştirebiliyorsunuz.

https://jekkilekki.wordpress.com/2009/01/05/changing-os-languages-in-windows-xp/

Herkese kolay gelsin.

Gönderildi : 27/01/2016 18:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

🙂 Rafet bey size önerilen metodu sunmuş. Normalde Xp hangi dil isteniyorsa o dilde kurulur. 7,8,10 gibi sistemlerde farklı diller sonradan eklenerek istenilen dil seçilebilir. Bu şu an çözüm olarak görünebilir ancak bir yerde patlayabilir. Zaten xp support'u microsoft tarafından sonlandırılmış bir ürün artık değiştirme zamanı geldi sanırım 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/01/2016 00:11

(@hasanguresin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

🙂 Rafet bey size önerilen metodu sunmuş. Normalde Xp hangi dil isteniyorsa o dilde kurulur. 7,8,10 gibi sistemlerde farklı diller sonradan eklenerek istenilen dil seçilebilir. Bu şu an çözüm olarak görünebilir ancak bir yerde patlayabilir. Zaten xp support'u microsoft tarafından sonlandırılmış bir ürün artık değiştirme zamanı geldi sanırım 🙂

Çin 'den XP kurulu bir şekilde geldi ve ayrıca içinde programlar yüklüydü. Setuplar yok. Bu durumda format atmam veya değiştirmem mümkün değil. Kullanmak içinde ingilizce yapmam gerekiyordu. Anlayacağınız mecburiyetten bu yolu seçtim.

Çinli abiler 3-4 aydır gelecekler ve bilgisayara bağlı cihazı kuracaklar sözde. Firmada paranın hepsini baştan ödeyince, Çinli abiler gelmiyorlar 🙂

Gönderildi : 28/01/2016 12:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Tabi bazen mecburiyetten önerilmeyen işlemlerde yapılmak zorunda kalıyor. İmaj aldıysanız sorun yok. Her dil bir şekilde kullanılırda Çin dilide kullanılmaz ya 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/01/2016 22:13

Paylaş: