Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 10

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@ArhanDogan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Sirket genelinde Windows 10 gecisi yapacagiz ancak cat diye hepsini update 

Yapmayi istemiyorum. Bu baglamda Windows 10 icin bir Osg hazirlamayi dusunuyorum

Ancak nerden ve nasil baslayacagimi bilmiyorum

Windows icin olusturulmus boyle bir OSG var midir 

Windows 7 icinde olsa sorun degil degistirip 10 icin uygulayabilirim

Konu hakkinda yardimzi rica ederim

Gönderildi : 15/12/2015 23:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben 140 son kullanıcı olan işletim sisemi ortamında 105 adet geçişi yaptım. Kronik bir sorunla karşılaşmadım. Kasım güncellemesi ve son güncellemeler ile yapı şu an stabil durumda. Sizin istemiş olduğunuz OSG nedir? Geçiş talimatı felan mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/12/2015 01:02

(@ArhanDogan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba 

Oncelikle hizli donusunuz icin tesekkur ederim

Account policyleri yazabilecegim

Audit policyleri yazabilecegim

Windows firewall kuralini belirtebilecegim

User account kontrolunu belirtebilecegim

Security optionslarini yazabilecegim 

Bir dokumana ihtiyacim var 

Client tarafinda bir standart olusturmak ve alinacak imajlarin bu standarta 

Gore yapilmasini saglamak istiyorum. 

Direk windows 10 yukledigim bir bilgisayarim var aslinda .bu bilgisayarda ofiste 

Kullanilan tum uygulamalarida calistirabiliyorum.Mesela ben clientlarda netbios ozelligini policy ile disable ediyorum

Bunun gibi mesela windows 10da kullanicinin stora erismesini engellemeliyim.Yada hangi servisleri kapatmaliyim.

Guvenlik bakimindan daha neleri kapatmaliyim yada nerelere dokunamam

Tarzinda bir dokuman ariyorum

Gönderildi : 16/12/2015 01:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Valla dökümanlar şirketlerin kendi özellerine göre olduğu için size uyacak döküman olurmu ve bunu paylaşan çıkarmı bu kısım biraz net değil.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/12/2015 22:20

Paylaş: