Forum

domainde login olan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domainde login olan bir kullanıcı ile ekle kaldırdan program kaldırmak

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,709 Görüntüleme
(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domainde login olmuş bir kullanıcı ile program ekle kaldır vasıtası ile bazı programları kaldırmak istiyorum.Bunun için local admine geçmem gerekiyor.Local admine geçiş yapmadan domain kullanıcısı ile program ekle kaldırı local admin hakları ile nasıl kullanabilirim ?
cmd için bunu yapabiliyoruz fakat control panel modulleri için böyle birşey mümkün mü acaba ?

Gönderildi : 10/12/2015 13:35

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba

localde ki administrators grubuna domain kullanicsini eklerseniz, o kullanici sadece o makinede yonetici olur.

bunu domain admin yetkili bir user yapabilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2015 14:52

(@fatihvural)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcıya local admin olarak tanımlamak istemiyorum.O şekilde herşey için local admin yetkisi olacaktır.
Benim istediğim aynı cmd yi sağ tıklayıp farklı çalıştır deyip gelen ekranda local admin bilgilerini girdikten sonra açılan cmd ekranı o ayrıcalıklara göre çalışıp kapandıktan sonra işlevini yitiriyorsa aynı şekilde program ekle kaldırıda farklı bir kullanıcı ile (local admin) belirli bir süreliğine domain kullanıcısı içinde yapmak istiyorum.

Gönderildi : 10/12/2015 17:03

(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Merhaba,

Domainde login olmuş bir kullanıcı ile program ekle kaldır vasıtası ile bazı programları kaldırmak istiyorum.Bunun için local admine geçmem gerekiyor.Local admine geçiş yapmadan domain kullanıcısı ile program ekle kaldırı local admin hakları ile nasıl kullanabilirim ?
cmd için bunu yapabiliyoruz fakat control panel modulleri için böyle birşey mümkün mü acaba ?

Merhaba.

Yönetici olarak açtığınız komut satırında control appwiz.cpl'yi deneyin.

Gönderildi : 12/12/2015 03:06

(@fatihvural)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merhaba.

Yönetici olarak açtığınız komut satırında control appwiz.cpl'yi deneyin.

merhaba,

o şekildede denedim olmadı, açılan ekle kaldırdan program kaldırılamıyor.

Gönderildi : 15/12/2015 15:57

(@recepsenturk)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba bildiğim kadarı ile denetim masasını o şekilde çalıştıramazsınız. Fakat kaldırmak istediğiniz programların klasörlerinde uninstal dosyalarını farklı kullanıcı çalıştır diyerek, ya da wmi üzerinden program kaldırabilirsiniz.

Gönderildi : 21/12/2015 14:16

Paylaş: