Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uyku modu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@TolgaYILMAZ)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

100 kullanıcılı bir nework yönetiyorum. Windows 8.1 Pro işletim sistemi mevcut.

Kullanıcıların en az yarısı bilgisayarlarını hiç kapatmıyor. Hepsi laptop ve mesai bitimi ikiye katlıyorlar.

Buda makinaların zamanla arıza vermesine sebep oluyor. Antin kuntin arızalar ( spoolun durması , yavaşlama vs ) bir aç kapa ile çözülüyor.

Gün için laptopla bina içinde dolaşıyorlar bu yüzden ikiye kapanınca tamamen kapatta diyemiyorum.

Önerebileceğiniz birçözüm olabilirmi.

Mesela belli bir saatten sonra restart at yada vb gibi

Gönderildi : 14/10/2015 02:08

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

100 kullanıcılı bir nework yönetiyorum. Windows 8.1 Pro işletim sistemi mevcut.

Kullanıcıların en az yarısı bilgisayarlarını hiç kapatmıyor. Hepsi laptop ve mesai bitimi ikiye katlıyorlar.

Buda makinaların zamanla arıza vermesine sebep oluyor. Antin kuntin arızalar ( spoolun durması , yavaşlama vs ) bir aç kapa ile çözülüyor.

Gün için laptopla bina içinde dolaşıyorlar bu yüzden ikiye kapanınca tamamen kapatta diyemiyorum.

Önerebileceğiniz birçözüm olabilirmi.

Mesela belli bir saatten sonra restart at yada vb gibi

Gecenin belli saatlerinde GPO ile ya da yazacağınız bir program ile açık cihazları restart ettirebilirsiniz. Fakat sizin durum kritik, böyle ortamlarda eğer restart edilen bilgisayarda kaydedilmemiş bir veri söz konusu olursa bu sefer başka bir sıkıntı ortaya çıkabilir. En azından kurum içerisinde bir duyuru yapıp mesai saatleri sonrası kaydedilmemiş veri ve açık olan bilgisayarlardan sorumlu olmadığınızı duyurabilirsiniz.

Gönderildi : 14/10/2015 10:59

(@TolgaYILMAZ)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim

Akılcı bir yaklaşımla çözdünüz tekrar teşekkürler

Gönderildi : 29/10/2015 23:23

Paylaş: