Forum

outlook express hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook express hakkında yardım acil

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
386 Görüntüleme
(@ErhanYORULMAZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar maillerime bakmak için outlook express kullanıyorum notebook ve masa üstü var. aynı maillerinde 2 bilgisayarada gelmesini istiyorum ve geliyor sunucuda kopyasını bırak diyerek( 2 bilgisayardada) yanlız bu şekilde mailler serverdan (mail boxdan ) silinmiyor tabiikide doluyor eger outlookta sunucuda kopya bırakın altında sunucudan 5 gün sonra kaldır işaretlersem yada daha falza gün o aralıkta mail kutusundan (mail server) silermi yani bu şekilde temizlemiş olabilirmiyim şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 29/09/2008 12:02

(@kadriKUSAK)
Gönderiler: 80
Estimable Member

Merhaba,

Exchange in şişmesi normal. Belirlediğin gün sonunda silecektir. Böylelikle en fazla belirlediğin gün kadar tutar ve siler. Exchange inde şişmemiş olur. 

Gönderildi : 29/09/2008 12:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Neden outlook express kullanıyorsunuz ???

MS Outlook ile  exchange server  profile ekleyebilirsiniz.

leave a copy  server  tikini atmadan   sunucudan baktığınızda maillerinize  her iki pc yede düşer ..

Gönderildi : 29/09/2008 16:48

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Kullandığınız sunucu tipi nedir? IMAP destekli bir sunucu kullanın her yerden erişin.. İster outloouk express ister thunderbird ister IPHONE 🙂

Gönderildi : 29/09/2008 17:43

(@ErhanYORULMAZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

outlook express kolay kullanımı var bende çok anlamam istedigim 2 bilgisayarada mailler gelsin ama belli gün sonra silsin mesela superonlinenın maili ve şirket maili var aslında mail serverı yok yanlış aktardım kusura bakmayın

Gönderildi : 30/09/2008 14:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

MS outlook kullanabilirsiniz

mail delivery location olarak exchange server gösterilir ve her iki laptop tada mailler sent items lar gözükür

inbox , sent items , deleted items , vb folderlar içinse auto archine en iyi çözüm ..

herhangi bir foldera örnek  inbox  sağ click > Properties > Auto archive diyerek belirttiğiniz süreden önceki msjlara nasıl bir action uygulaması gerektiğini yapabilirsiniz ..

Gönderildi : 01/10/2008 00:56

Paylaş: