Forum

Dosya türü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya türüne göre varsayılan program ayarlama.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@endergumen)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Şirkettimizde bulunan bilgisayarlar için bir batch file veya bir script hazırlamak istiyorum.Konu şu Mesela .jpg file'ı Windows Photo Viewer açsın.TIF uzanılı dosyaları IfranView açsın.Bunlarıın varsayılanlarını tek seferde kolay yoldan yapabileceğim bir araç hazırlamak istiyorum.Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.3. parti yazılımlar var fakat benim istediğim bir reg file veya bir script tarzı bişey.Şimdiden herkese teşekkürler..

Gönderildi : 05/10/2015 15:01

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba ;

Şirkettimizde bulunan bilgisayarlar için bir batch file veya bir script hazırlamak istiyorum.Konu şu Mesela .jpg file'ı Windows Photo Viewer açsın.TIF uzanılı dosyaları IfranView açsın.Bunlarıın varsayılanlarını tek seferde kolay yoldan yapabileceğim bir araç hazırlamak istiyorum.Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.3. parti yazılımlar var fakat benim istediğim bir reg file veya bir script tarzı bişey.Şimdiden herkese teşekkürler..

Merhabalar

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc732272.aspx

Link yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 05/10/2015 17:02

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhaba ;

Rahmi beyin paylaşımına ek http://www.social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/6452.how-to-configure-an-open-with-preference-group-policy-item.aspx şu linki de inceleyebilirsiniz. Sonucu yazarsanız memnun olurum.

Gönderildi : 12/10/2015 05:22

Paylaş: