Forum

Runasspc ile .bat d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Runasspc ile .bat dosyasını admin yetkisiyle çalıştıramamak

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,395 Görüntüleme
(@GokhanTASAN)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistemimiz de kullanılan Thin Client kullanıcıları için oluşturduğum bir .bat dosyasını yönetici yetkisiyle çalıştırmak istiyorum fakat admin şifresini istiyor.

Client'lar kısıtlı kullanıcı. Daha önce bir .exe için bu tool'u kullanıp programımı çalıştırabilmiştim. .bat dosyasını ise aynı komutları kullanarak çalıştıramadım. Bat dosyasını yönetici olarak çalıştırmak istiyorum ama şifreyi sormadan yapabileceğim başka bir yöntem de yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

Altta ki komutla msdosu yönetici olarak çalıştırıp C:\dizini içerisine .spc dosyasını oluşturuyorum. Bu .spc dosyası içerisinde programın yolunu ve domain admin şifremi gizliyorum.

Runasspc /cryptfile:".spc dosyasının yolu" /program:"programın yolu" /domain:"domain adı" /user"Administrator" /password:"domain admin şifresi"

Daha sonra aşağıda ki komut ile masaüstüme kısayol oluşturuyorum.

runasspc /cryptfile:"C:\dosyaadi.spc" /quiet

Gönderildi : 31/08/2015 20:09

(@GokhanTASAN)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba runasspc programı ya da bu işlemi başka bir program ile nasıl yapabilirim, yadımcı olabilecek kimse var mı?

Gönderildi : 04/09/2015 11:41

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

Ben benzer bir uygulamayı runas ile yapmıştım.

runas /user:computername\username /savecred "programyolu\programadi.exe"

Bat dosyasının içersine bu kodu kendinize uyarlayarak yazın. İlk çalıştırdığınızda şifre sorar. Sonraki çalışmalarda şifre sormayacaktır (savecred parametresi sayesinde).

Gönderildi : 04/09/2015 12:10

Paylaş: