Forum

Msn ses problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Msn ses problemi

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@AhmetYUKSEL)
Gönderiler: 65
Trusted Member
Konu başlatıcı

İyi geceler arkadaşlar daha önceden çok araştırdım ama bir türlü sorunu çözemedim. Belki tuhaf gelecek ama bizzat bu sorunu yaşıyorum ve ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim. Sorunum şu msn kişilerim listesinde A şehrinde oturan kişi ile görüntülü ve sesli görüşme yaparken hiç bir problem yok. B şehrinde oturan kişi ile görüşme yaptığımda ses dalgalanması meydana geliyor ve sağlıklı görüşme yapamıyorum. Bu problemi yaşadığım arkadaşta başka biri ile rahatlıkla görüşme yaptığını söylüyor. Ses ayarlarını denedim tek tek ama bir türlü sonuç alamadım. Donanım derseniz onuda denedim başka bir pc ile aynı kişi ama sorun yine aynı. Dedim karşı tarafta sorun vardır bu sefer karşı taraf başka biri ile hiç sorun olmadığını beyan ediyor. Birde son günlerde şu meydana geldi normal görüşme yaptığım birisi ile eğer sesli ve görüntülü aramayı ben başlatırsam aynı sorun oluyor ancak karşı taraf başlatırsa hiç sorun olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

donanım : gigabyte 945gcm-s2l 945gc ddr2 16x vga-lan-audio sata 2 anakarta sahibim ses kartı O/B realtek high defination

işletim sistemi windowsxp sp2, msnlive 8.1

Gönderildi : 23/02/2008 03:10

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

yeni gigabyte anakartlarda hdaudio ve normal ac97 audio var realtek yazılımını kurcalamanı tavsiye ederim.

Gönderildi : 23/02/2008 12:06

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Bu problemi daha önce bir çok kez yaşayanlar oldu. Peki kendi msn adresiniz ile değil de başka bir MSN adresi ile bahsi geçen kişiyle görüşme yaptınız mı? Bir de bu şekilde deneyin. Mesela yeni bir MSN adresi açıpda deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 23/02/2008 13:42

(@AhmetYUKSEL)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Onuda denedim Ömer bey işin ilginci hem işyerinde hemde evde aynı problem veriyor. Ama dediğim gibi karşı taraf arayınca bir problem olmuyor.

Ayrıca Korhan arkadaşımız dediğinide yaptım orda işaretli olması gereken yerler deneme yanılma yolu ile buldum o işareti kaldırınca karşı tarafta arasa bende arasam yankılanma sürüyor resmini en kısa zamanda post edeceğim bu problemi yaşayan bir çok kişi olduğunu diğer formlarda gördüm ama sonuç bulan birine rastlayamadım.

Gönderildi : 23/02/2008 20:19

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

Merhaba

iki bilgisayarda da olan sürekli kullandığınız bir program yada eklenti varmı ? Msn plugins vb. bunlarda benzeri problemelere yol açabilir. İşletim sisteminiz Windows Vista mı ?

Gönderildi : 23/02/2008 20:39

(@AhmetYUKSEL)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ömer bey extra olarak bir proğram yok normal bir ev kullanıcısının kullandığı proğramlar iş yerinde isa server üzerinden clientler internete çıkıyor. winxp sp2 kullanıyorum ayrıca msn eklentisi yok sadece  çoklu msn yaması yüklü şimdi aklıma geldi iş yerindede o yama yüklü bilmiyorum alakası varmıdır birde o yamayı kaldırıp deneyeceğim.

Gönderildi : 24/02/2008 01:50

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

plus gibi eklentiler sesli konuşmaya etki etmez peki kullanılan pc lerde tv kartı var mı ?

Gönderildi : 24/02/2008 02:11

(@AhmetYUKSEL)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Korhan pcde tv kartı yok acaba diyorum adsl hızı ile alakalı olabilirmi? 1024 mb iki pc bağlı ama diğer pc genelde kapalı arkadaşım fazla kullanmıyor pcyi ve interneti

ses  kartı ayarları ise bu şekilde bu durumda iken görüşmeyi ben başlatırsam problem sürüyor karşı taraf başlatırsa herhangi bir problem olmuyor.  

Gönderildi : 24/02/2008 21:32

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaa,

Benzer bir problem benimde başıma geldi.Donanımla ilgili değildi.Bilgisayarda bulunan bir trojen buna sebep oluyordu.
Karşı taraf görüntülü konuşma başlattığında değilde ben başlattığımda beliren bir sorundu.Problem maalesef format ile çözüldü.

İyi Çalışmalar..

Gönderildi : 25/02/2008 02:01

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

Merhaba

Zaten donanımsal bir problem olsa hiç bir şekilde görüşme yapma şansınız olmaz. Sisteminizdeki virus yada baska bir eklenti sayesidne bu problemin olduğu kanısındayım.

Gönderildi : 25/02/2008 11:15

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

evet resmi inceledim ve mik. sesi kitli durumda. bu bir virüs yedeklerinizi alıp bilgisayarınızı yeniden kurmanız sizin için iyi bir çözüm yolu olacaktır.

kolay gelsin.

Gönderildi : 25/02/2008 12:41

(@AhmetYUKSEL)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar çok teşekür ediyorum önerileriniz için en kısa zamada tekrar format atıp ve hiç bir eklenti, prğram vs. kurmadan deneyeceğim inşallah sorun çözülür sonuçtan haber vereceğim. iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/02/2008 14:21

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

genelde MSNde ses problemi mevcut konuştuğun kişide veya sende kullaklık sistemi değilde hoperlor + kulaklık kullanıyosan bunlara dikkat et gönderdiğin ses sana geri gelir ve yankı olur. sesli görüşmeyisürekli yapıyorsan SKYPE kullan derim

iyi calışmlar

Gönderildi : 25/02/2008 16:50

Paylaş: