Msn ses problemi
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Msn ses problemi  

Ahmet YÜKSEL
(@AhmetYUKSEL)
Üye

İyi geceler arkadaşlar daha önceden çok araştırdım ama bir türlü sorunu çözemedim. Belki tuhaf gelecek ama bizzat bu sorunu yaşıyorum ve ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim. Sorunum şu msn kişilerim listesinde A şehrinde oturan kişi ile görüntülü ve sesli görüşme yaparken hiç bir problem yok. B şehrinde oturan kişi ile görüşme yaptığımda ses dalgalanması meydana geliyor ve sağlıklı görüşme yapamıyorum. Bu problemi yaşadığım arkadaşta başka biri ile rahatlıkla görüşme yaptığını söylüyor. Ses ayarlarını denedim tek tek ama bir türlü sonuç alamadım. Donanım derseniz onuda denedim başka bir pc ile aynı kişi ama sorun yine aynı. Dedim karşı tarafta sorun vardır bu sefer karşı taraf başka biri ile hiç sorun olmadığını beyan ediyor. Birde son günlerde şu meydana geldi normal görüşme yaptığım birisi ile eğer sesli ve görüntülü aramayı ben başlatırsam aynı sorun oluyor ancak karşı taraf başlatırsa hiç sorun olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

 donanım : gigabyte 945gcm-s2l 945gc ddr2 16x vga-lan-audio sata 2 anakarta sahibim ses kartı O/B realtek high defination

işletim sistemi windowsxp sp2, msnlive 8.1

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 23/02/2008 02:10
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

yeni gigabyte anakartlarda hdaudio ve normal ac97 audio var realtek yazılımını kurcalamanı tavsiye ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2008 11:06
Omer KARADENIZ
(@OmerKARADENIZ)
Üye

Merhaba

Bu problemi daha önce bir çok kez yaşayanlar oldu. Peki kendi msn adresiniz ile değil de başka bir MSN adresi ile bahsi geçen kişiyle görüşme yaptınız mı? Bir de bu şekilde deneyin. Mesela yeni bir MSN adresi açıpda deneyebilirsiniz.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2008 12:42
Ahmet YÜKSEL
(@AhmetYUKSEL)
Üye

Onuda denedim Ömer bey işin ilginci hem işyerinde hemde evde aynı problem veriyor. Ama dediğim gibi karşı taraf arayınca bir problem olmuyor.

Ayrıca Korhan arkadaşımız dediğinide yaptım orda işaretli olması gereken yerler deneme yanılma yolu ile buldum o işareti kaldırınca karşı tarafta arasa bende arasam yankılanma sürüyor resmini en kısa zamanda post edeceğim bu problemi yaşayan bir çok kişi olduğunu diğer formlarda gördüm ama sonuç bulan birine rastlayamadım.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 23/02/2008 19:19
Omer KARADENIZ
(@OmerKARADENIZ)
Üye

Merhaba

iki bilgisayarda da olan sürekli kullandığınız bir program yada eklenti varmı ? Msn plugins vb. bunlarda benzeri problemelere yol açabilir. İşletim sisteminiz Windows Vista mı ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2008 19:39
Ahmet YÜKSEL
(@AhmetYUKSEL)
Üye

Merhaba Ömer bey extra olarak bir proğram yok normal bir ev kullanıcısının kullandığı proğramlar iş yerinde isa server üzerinden clientler internete çıkıyor. winxp sp2 kullanıyorum ayrıca msn eklentisi yok sadece  çoklu msn yaması yüklü şimdi aklıma geldi iş yerindede o yama yüklü bilmiyorum alakası varmıdır birde o yamayı kaldırıp deneyeceğim.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24/02/2008 00:50
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

plus gibi eklentiler sesli konuşmaya etki etmez peki kullanılan pc lerde tv kartı var mı ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2008 01:11
Ahmet YÜKSEL
(@AhmetYUKSEL)
Üye

Merhaba Korhan pcde tv kartı yok acaba diyorum adsl hızı ile alakalı olabilirmi? 1024 mb iki pc bağlı ama diğer pc genelde kapalı arkadaşım fazla kullanmıyor pcyi ve interneti

 ses  kartı ayarları ise bu şekilde bu durumda iken görüşmeyi ben başlatırsam problem sürüyor karşı taraf başlatırsa herhangi bir problem olmuyor.  

   

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24/02/2008 20:32
Eren SARISALTIK
(@ErenSARISALTIK)
Üye

Merhaa,

Benzer bir problem benimde başıma geldi.Donanımla ilgili değildi.Bilgisayarda bulunan bir trojen buna sebep oluyordu.
Karşı taraf görüntülü konuşma başlattığında değilde ben başlattığımda beliren bir sorundu.Problem maalesef format ile çözüldü.

 

İyi Çalışmalar..
 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2008 01:01
Omer KARADENIZ
(@OmerKARADENIZ)
Üye

Merhaba

Zaten donanımsal bir problem olsa hiç bir şekilde görüşme yapma şansınız olmaz. Sisteminizdeki virus yada baska bir eklenti sayesidne bu problemin olduğu kanısındayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2008 10:15
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

evet resmi inceledim ve mik. sesi kitli durumda. bu bir virüs yedeklerinizi alıp bilgisayarınızı yeniden kurmanız sizin için iyi bir çözüm yolu olacaktır.

 

kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2008 11:41
Ahmet YÜKSEL
(@AhmetYUKSEL)
Üye

Arkadaşlar çok teşekür ediyorum önerileriniz için en kısa zamada tekrar format atıp ve hiç bir eklenti, prğram vs. kurmadan deneyeceğim inşallah sorun çözülür sonuçtan haber vereceğim. iyi çalışmalar

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 25/02/2008 13:21
Cevdet CIFTCI
(@cevdetciftci)
Üye

genelde MSNde ses problemi mevcut konuştuğun kişide veya sende kullaklık sistemi değilde hoperlor + kulaklık kullanıyosan bunlara dikkat et gönderdiğin ses sana geri gelir ve yankı olur. sesli görüşmeyisürekli yapıyorsan SKYPE kullan derim

 

iyi calışmlar

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2008 15:50
Paylaş: