Forum

Windows 10 Bitlocke...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 Bitlocker

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar herkese,
Bir Süredir Windows 10 Pro insider sürümüyle testler yapıyorum. Bitlocker kısmına geldim bugün. 10gb lık bir alan oluşturup bitlocker ile şifreleme yapıyorum (eskiye oranla  çok hızlı yapıyor 🙂 ) Windows 7 ve 8 lerdeki gibi makinayı restart etmeden tekrar kilit aktif olmuyor bunun bir yöntemi varmı merak ediyorum.  Bugunlerde bilgilerimizin güvenliği çok önemli keşke şöyle olsaydı şifreli diskime şifre ile giriş yaptım işimi bitirdim. Mouse sağ tık yapıp tekrardan kitle veya zaman ayarı olsa 5 dk sürücüde işlem yapmazsan kitle gibi sürücünün kilitli hale gelmesi için illa restart etmek çok saçma bence.
sizler ne düşünüyorsunuz. 

herkese kolay gelsin. 

Gönderildi : 09/07/2015 18:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bence daha piyasaya sürülen sürüm olmadığından şu anda çıkan eksikleri baz almamak lazım. Örnek olarak bende 2 aydır kullanıyorum wifi bağlantımda sürekli sıkıntılar yaşanıyordu. Şu anki en son güncellemede bu sorunlar gitmiş durumda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2015 13:50

(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ben pek ümitli değilim. Rıza hocam Bitlocker ve EFS gibi eksiklikler ta Vistadan buyana böyle bir arpa boyu yol alamadığını düşünüyorum benim aklıma gelen bunlar.

Gönderildi : 10/07/2015 16:02

Paylaş: