Forum

Vista Boot Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista Boot Sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@FatihKandemir)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese selam..

Vista Ultimate SP1 de Ati HD radeon 3650 ekran kartı driverlarını update ettim. Pc açılırken log on ekranına kadar geliyor. Fingerprint ya da Manuel şifre girerek giriş yapıyorum. Şifre onaylandı ve Wellcome ekranlarından sonra HArddisk ışığı duruyor ve siyah bir ekran geliyor. Desktop açılmıyor. Ancak ctrl+alt+del ile task manager açılıyor. Açılışta o şekilde takıldığı zaman ctrl+alt+del den shut down yapınca da kapanmıyor. Shutting down ekranında takılıyor. Safemode da açıp driver role back yapmak istedim ancak aktif değildi. Uninstall yaptım. Restarttan sonra normal boot la pc acıldı. Vista hardware ı buldu ve driver yükledi ama  restart yapınca yine aynı sorun oldu... 

Gönderildi : 25/09/2008 18:56

(@talhademirezen)
Gönderiler: 35
Eminent Member

daha eski bir driver sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.ayrıca siyah ekranda ctrl alt del yaptıktan sonra task managerda File(Dosya) menusunden New Task (Yeni görev) deyip explorer.exe yazıp enterlarsanız sanırım masaustunuz gelecektir. fakat bu bir çözüm değildir. driverınız vistayla uuyuşmuyor belliki başka bir sürümünü bulup onu yüklemeniz gerekecek. bu arada tüm updatelerinizin eksiksiz olduğunu da teyit edin...

ati radeon tarafında vistada test edilmiş ürünler bunlar :

http://www.microsoft.com/windows/compatibility/Search.aspx?type=Hardware&s=radeon

Gönderildi : 25/09/2008 19:26

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Vga modunda falan başlıyormu ? veya güvenli modda.

Gönderildi : 02/10/2008 16:00

(@ilhamidemirci)
Gönderiler: 22
Eminent Member

büyük ihtimal driver sorunun var yada vistan orjinalmi.orjinal değilsede aynı sorunla karşılaşa bilirsin yada driver desteklemiyordur..

farklı bir şey daha bir ihtimalde biosu update yapabilirsin anakartın sitesinden vista updateni indirerek.

Gönderildi : 03/10/2008 16:57

Paylaş: