Forum

Logo Tiger VPN Bağl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logo Tiger VPN Bağlantı Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,343 Görüntüleme
(@AffanKAHYA)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merkez ve Şube arasında kurduğum bir PPTP bağlantısı ile VPN sağlıyorum şubeden merkezdeki Logo Tiger yazılımına lokaldeymiş gibi bağlantı kurarak yapmaya çalışmaktayım hatta çalışma dosyalarını lokale alarakta sadece SQL bağlantısını değiştirerekte bunu sağladım lakin bağlantı çok yavaş çalışmakta sayfalar arası geçişler çok ağır bu konu hakkında yapabileceğim bir çalışma varmıdır ? Yada başka bir yontem 2 şube arasında 15 Mbit Fiber bağlantı mevcuttur.

Konu hakkında SQL makinesinde yada başka bir şekilde yapabileceğim bir ayar varmıdır ? 

Gönderildi : 04/05/2015 14:31

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

Bir ara kablosuz bağlantı kullanan bir kullanıcımızda Wifi üzerinden Tiger'ı çalıştırmaya çalışmıştık. Programın açılması bile dakikalar aldı. Kablosuzdan vazgeçip kablo ile bağladık. Size tavsiyem uzaktaki kullanıcılarınızı RDP ile merkeze bağlayıp bunun üzerinden Tiger'ı çalıştırmaları yönünde olacak.

Gönderildi : 04/05/2015 14:34

(@AffanKAHYA)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yani uzak masaüstümü çözüm başka bir yolu yokmu bu işin uzak masaüstü kullandırmak istemiyorum pekte ondan sordum

Gönderildi : 04/05/2015 20:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

2 sube arasında 15 mbit fiber var demişsiniz bu bağlantı noktadan noktaya mı

öyle ise neden tekrar pptp vpn yapıyorsunuz ??

değil ise merkez ile şube arasında ipsec vpn yapıp 1433 (ms sql portu yanlış hatırlamıyor isem )  portuna öncelik verebilecek bir yapı kurmalısınız

Gönderildi : 04/05/2015 21:06

Paylaş: