Forum

Windows 7 beyaz ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 beyaz ve siyah ekran sorunları

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
609 Görüntüleme
(@MehmetAliSerbetci)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle aranızda çok yeniyim, umarım yanlış bir yerde konu açmıyorumdur.

Şöyle bir sorunum var, çalıştığım şirketteki notebookların büyük çoğunluğunda açılırken, şifreyi girdikten sonra bazı modellerde beyaz ekran bazılarında siyah ekran çıkıyor ve sadece mouse imleci görünüyor. Ctrl Alt Delete işe yaramıyor ve 5 dk kadar sonra masaüstü açılıyor. 

Yaptığım tespitlerde data kablosunu çıkarıp wifiyi kapatıp denediğimde hiçbir sorun yaşanmadığını farkettim. Sanırım açılışta bir servis çalışıyor ve sorun buradan kaynaklanıyor. Araştırdım ama ekran kartın arızalanmıştırdan başka cevap bulamadım nette.

Bu sorunuma çözüm bulabilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkürler. 

Gönderildi : 21/04/2015 17:17

(@ismailayaz)
Gönderiler: 20
Eminent Member

İyi çalışmalar.

Yapınızdan bahsederseniz biraz daha kolay teşhis koyulabilir sanırım. 

Firmanızda Domain yapısı var mıdır. Eğer varsa dosyalarınız server üzerinden eşitleniyor olabilir. DNS servisinizde bir sıkıntı olabilir bu nedenle geç açılıyor olabilir. Veya uygulanan bir policy varsa bundan kaynaklanabilir. bunları bi kontrol etmenizi tavsiye edeceğim. 

Kolay gelsin.. 

Gönderildi : 21/04/2015 17:46

(@MehmetAliSerbetci)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet domain yapımız var, bende bir policyden kaynaklandığını düşünüyorum. Şirkette yeniyim ve IT Merkezimiz Amerika'dan yönetildiği için iletişim problemlerimiz oluyor. İnceliyoruz, herşey düzgün çalışıyor diyorlar 🙂 Belki aranızda bu sorunu yaşayan vardır diye düşünmüştüm.  

Gönderildi : 21/04/2015 18:37

(@MehmetAliSerbetci)
Active Member
Konu başlatıcı

Yok mu yardımcı olabilecek? 🙁

Gönderildi : 22/04/2015 13:19

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Merhbalar,

Startup olarak birşey başltıyordur yada bir policy'e takılıyordur kontrol edebilirsin

Rsop.msc ile aktif policylerin kontrollerini yapabilirsiniz 

Gönderildi : 22/04/2015 13:46

Paylaş: