Forum

Pdf printer birikti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pdf printer biriktirme işlemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,145 Görüntüleme
(@tayfundemir)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaş benim bir sorunum var kullandığımız bir programdan rapor olarak çıktı alıyoruz ve bunu normal yazıcıya gönderdiğimiz zaman tek tek dosyaları sırayla yazdırıyor fakat ben bu dosyaları tek bir pdf dosyası olarak çıktı almak istiyorum.Pdf yazıcısını kullandığım zaman dosyaları tek tek verdiği için program pdf yazıcıda tek tek ayrı olarak yazdırıyor dosyaları yaklaşık olarak 500 farklı dosya oldugu oluyor.Bildiğiniz veya farklı bir öneriniz varsa pdf yazıcısında gönderilen çıktıları önce biriktirecek daha sonra hepsini tek dosya halinde pdf olarak yazacak kaydedeceğiz.Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 24/12/2014 13:58

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Pek anlaşılır değil. Yazıcınızda pdf ile normal doküman yazdırma arasında ne gibi fark var?
save as pdf yapmayı soruyor iseniz bunu rapor çıktısı veren yazılımınız yapması gerekiyor. Aygıtlarda görülen pdf complate birimi kendisine ne gönderiliyorsa onu çevirir. Tekil pdf sayfalarını acrobat pro gibi pdf editing, merge yapabilen tool'lar ile birleştirebilirsiniz. Bazılarında folder batch hazırlamak mümkün olabiliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2014 14:45

(@tayfundemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Şöyle anlatayım 5 tane tif formatında dosya var elimde ben bunu pdf yazıcıya 5'ini birden gönderdiğimde bunları biriktirecek ve bana tek dosya olarak pdf formatında yazdıracak mevcut durumda bunları ayrı ayrı 5 pdf dosya olarak yazdırıyor.

Gönderildi : 24/12/2014 15:04

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

pdf formatında yazdırma derken pdf olarak save edilmesi olarak kabul ediyorum.:) Bu işlemi abbyy veya acrobat reader pro yani ücretli yazılımlar ile rahatlıkla yapabilirsin. işin ismi file convert ve merge.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2014 04:34

(@tayfundemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Evt pdf olarak kaydedecek belirtiğiniz programları kullanıyorum zaten benim istediğim sadece convert etmesi değil kuyruklama hizmeti verecek ben ayrı ayrı 5 dosyaya print komutu verdiğim zaman bunları biriktirecek önce sonrasında tek dosyaya print komutu vermiş gibi gönderdiğim o 5 ayrı sayfa tek bir pdf dokümanı gibi 5 sayfa yazdıracak yani amaç sadece dosyayı pdf olarak kaydetmek değil o kolay amaç kuyruk biriktirme işlemi yaparak kuyrukdaki dosyaları tek sefer pdf olarak kaydetmek umarım bu sefer anlatabilmişimdir 🙂

Gönderildi : 25/12/2014 12:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Bunu kurumsal print manager ürünlerle yapabilirsiniz ancak bu tip yazılımlarda print manager bulunmuyor malesef. Büyük ölçekli kurumsal cihazlarda bu tip araçlar var pdf merge özelliği için sormak lazım.

Gönderildi : 25/12/2014 21:42

Paylaş: