Forum

Ağ konumlarının kay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ konumlarının kaybolması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalışma grubunda olan win7 pro işletim sistemine sahip bilgisayar ile yine aynı grupta bulunan server 2008 üzerinde paylaşıma açılmış 4 adet dosyayı ağ sürücüsü olarak bağlıyorum (kullanıcı adı ve şifresini de giriyorum), bildiğiniz üzere c ve d sürücüsünün alt tarafına ağ konumu olarak gelen bu dosyalara bilgisayar 4-5 gün kapalı kaldığı durumda kaybolup gidiyor veya denk geliyor. Ama her durumda ayda 1 defa bu ağ konumları kaybolur ve benim yeniden eklemem gerekiyor, diğer bilgisayarlarda aynı şekilde bu dosyalara ağ sürücüsü olarak bağlı ama onlarda herhangi bir sorun olmuyor. Önerileriniz nedir.?

Gönderildi : 22/12/2014 17:27

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhabalar,

Asagidaki kod ile ilgili klasorleri network map olarak istemcilere baglayabilirsiniz. Bunu otomize edebilmek adina bat dosyasi olusturup, istemcilerin baslangicina yerlestirebilirsiniz.

net use s: \\sunucuadi\paylasim /user:kullanici_adi sifre 

Tesekkurler 

Merhaba,

Çalışma grubunda olan win7 pro işletim sistemine sahip bilgisayar ile yine aynı grupta bulunan server 2008 üzerinde paylaşıma açılmış 4 adet dosyayı ağ sürücüsü olarak bağlıyorum (kullanıcı adı ve şifresini de giriyorum), bildiğiniz üzere c ve d sürücüsünün alt tarafına ağ konumu olarak gelen bu dosyalara bilgisayar 4-5 gün kapalı kaldığı durumda kaybolup gidiyor veya denk geliyor. Ama her durumda ayda 1 defa bu ağ konumları kaybolur ve benim yeniden eklemem gerekiyor, diğer bilgisayarlarda aynı şekilde bu dosyalara ağ sürücüsü olarak bağlı ama onlarda herhangi bir sorun olmuyor. Önerileriniz nedir.?

Gönderildi : 22/12/2014 18:14

(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Samet bey yardımınız için teşekkürler

Ama bende ağ konumları yok oluyor, yani bilgisayarımın altına kısayola bir sürücü harfi atayarak eklediğim kısayollar gidiyor, bunları geri getirmemin bir çözümü var mı.?

Teşekkürler

Gönderildi : 14/01/2015 15:03

Paylaş: