Forum

windows 8 şifre kır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 8 şifre kırma

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,404 Görüntüleme
(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member
Konu başlatıcı

Günaydın Hayırlı Cumalar

windows 8 şifre kırma programı arıyorum.yardımcı olabilirmisiniz ? 

Gönderildi : 12/12/2014 14:34

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Hiren Boot uygulamasını kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 12/12/2014 14:38

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hiren boot ile nasıl yapılacağını anlatabilirmisiniz Selim Hocam 

Gönderildi : 12/12/2014 16:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba burada bahsedilen kullanıcı şifresi midir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/12/2014 00:29

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet Rıza Hocam

Gönderildi : 14/12/2014 18:02

(@www-rizasahan-com)
_

Hirenboot işinizi görmez ise size size bir program upload edeceğim.

Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/12/2014 20:17

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Günaydın Rıza Hocam

Programı upload edebilirmisiniz ? 

Gönderildi : 15/12/2014 12:41

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
https://www.dropbox.com/s/o0n3if1sxo8kz9m/admin%20sifre%20kirici%202008%20dahil.rar?dl=0 buradan yararlanabilirsiniz. İsoyu indirip cd'ye yazın sistemi cd sürücüden boot edin ve işlemi yapın.

Gönderildi : 15/12/2014 22:49

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Rıza Hocam

Pc login kullandığım ve cok memnun olduğum bir program fakat windows 8 de işe yaramıyor yada ben yapamıyorum.Bios dan legacy support kapatınca boot edebiliyorum cd yi.Bu konuyu actıgımda Windows 8 de local olarak kullanıcı şifresini unutmuş ve yapamamıştım içinden bilgileri alıp format atmıştım.Dün bir bilgisayar geldi onda microsofft accountla acmışve şifreyi unutmuş.Ben dün çok uğraştım bir yöntem buldum ama administrator kullanıcısını aktif edip diğer kullanıcıdan bilgileri aldım.Aslında orda diğer kullanıcının şifresini kırabilirsin diyo ama anlamadım.Bulduğum yolu sizlerlede paylaşmak istedim.Belki başka bir işinizede yarabilir.

1.       Makineyi Windows 7 kurulum cdsiyle ya da Windows 8 ile aç.

2.       Onarmayı seç, command prompt (komut istemcisi gibi bişi) seç

3.       Cd \windows\system32  enter, bu seni system32 klasörüne düşürüz.

4.       Copy sethc.exe c:\                           bu komut sethc.exe dosyasının yedeğini alır.

5.       Copy cmd.exe sethc.exe        bu da cmd.exe’yi sethc.exe olarak kopyalar, yani sen sethc.exe yi çalıştırdığında aslında cmd.exe çalışır.

6.       Bilgisayarı yenidne başlat (cdsiz olarak normal yolla)

7.       Şifre ekranı geldiğinde, shift tuşuna çok hızlıca 5 defa bas çek.

8.       Cmd penceresi açılacak.

9.       Net user administrator /active:yes        yazında administrator kullanıcısı enable olur.

10.   Net user “administrator” yeniparola   yazdığında administrator şifresi değişir ve yeniparola kısmında ne yazdıysan o olur (mesela net user “administrator” meto1142)

11.   Artık .\administrator ile ve yeni verdiğin şifre ile makineyi açabilirsin.

12.   Sonra tekrar Windows kurulum cdsiyle makineyi başlatıp aynı şekilde cmd ekranına düşüyorsun.

13.   Copy c:\sethc.exe c:\windows\system32\     yazarak sethc.exe dosyasının orijinal halini yerine getiriyorsun.

Gönderildi : 17/12/2014 17:24

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member

Rıza Hocam

Pc login kullandığım ve cok memnun olduğum bir program fakat windows 8 de işe yaramıyor yada ben yapamıyorum.Bios dan legacy support kapatınca boot edebiliyorum cd yi.Bu konuyu actıgımda Windows 8 de local olarak kullanıcı şifresini unutmuş ve yapamamıştım içinden bilgileri alıp format atmıştım.Dün bir bilgisayar geldi onda microsofft accountla acmışve şifreyi unutmuş.Ben dün çok uğraştım bir yöntem buldum ama administrator kullanıcısını aktif edip diğer kullanıcıdan bilgileri aldım.Aslında orda diğer kullanıcının şifresini kırabilirsin diyo ama anlamadım.Bulduğum yolu sizlerlede paylaşmak istedim.Belki başka bir işinizede yarabilir.

1.       Makineyi Windows 7 kurulum cdsiyle ya da Windows 8 ile aç.

2.       Onarmayı seç, command prompt (komut istemcisi gibi bişi) seç

3.       Cd \windows\system32  enter, bu seni system32 klasörüne düşürüz.

4.       Copy sethc.exe c:\                           bu komut sethc.exe dosyasının yedeğini alır.

5.       Copy cmd.exe sethc.exe        bu da cmd.exe’yi sethc.exe olarak kopyalar, yani sen sethc.exe yi çalıştırdığında aslında cmd.exe çalışır.

6.       Bilgisayarı yenidne başlat (cdsiz olarak normal yolla)

7.       Şifre ekranı geldiğinde, shift tuşuna çok hızlıca 5 defa bas çek.

8.       Cmd penceresi açılacak.

9.       Net user administrator /active:yes        yazında administrator kullanıcısı enable olur.

10.   Net user “administrator” yeniparola   yazdığında administrator şifresi değişir ve yeniparola kısmında ne yazdıysan o olur (mesela net user “administrator” meto1142)

11.   Artık .\administrator ile ve yeni verdiğin şifre ile makineyi açabilirsin.

12.   Sonra tekrar Windows kurulum cdsiyle makineyi başlatıp aynı şekilde cmd ekranına düşüyorsun.

13.   Copy c:\sethc.exe c:\windows\system32\     yazarak sethc.exe dosyasının orijinal halini yerine getiriyorsun.

Teşekkürler, paylaşım için.

Windows 7 64 bir bir makinede test ettim, yöntem kullanılabiliyor evet, admin kullanıcısını enable etti ve password resetledi.

Ufak bir düzeltme, cmd.exe dosyası değitirildiğinden dolayı, yedeği alınması gereken dosya sethc.exe değil, cmd.exe olmalıdır.

Gönderildi : 18/12/2014 15:33

(@www-rizasahan-com)
_

Bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 18/12/2014 15:42

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Biz Teşekkür ederiz Rıza Hocam.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 18/12/2014 17:35

Paylaş: