Forum

Win7 Profile Klas&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win7 Profile Klasörünü farklı bölüme taşıma ve yeni oluşturulan kullanıcılar için ayarların geçerli sayılması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@F.SerdarAydin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese kolay gelsin,

1- Win 7 64 bit eng full update bir pcde c ve d isimli bölümler mevcut ben c:\Users folderını d:\Users olarak değiştirmek ve bundan sonra oluşturulacak kullanıcılarında kendi profil klasörlerini d:\Users altında oluşturulmasını istiyorum. Ama ne yaptımsa beceremedim.

2-Bu ayarlamayı yaptıktan sonra bilgisayarın c diskininin imajınuı alıp daha sonra herhangi birşey olduğunda sadece c diski için imajı geri dönsem d:\users altındaki profilleri kullanabilirmiyim.

Şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 21/11/2014 13:57

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Herkese kolay gelsin,

1- Win 7 64 bit eng full update bir pcde c ve d isimli bölümler mevcut ben c:\Users folderını d:\Users olarak değiştirmek ve bundan sonra oluşturulacak kullanıcılarında kendi profil klasörlerini d:\Users altında oluşturulmasını istiyorum. Ama ne yaptımsa beceremedim.

2-Bu ayarlamayı yaptıktan sonra bilgisayarın c diskininin imajınuı alıp daha sonra herhangi birşey olduğunda sadece c diski için imajı geri dönsem d:\users altındaki profilleri kullanabilirmiyim.

Şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba

Bunun için,  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList registryde ProfileImagePath kısmından yapabilirsiniz.

Gönderildi : 23/11/2014 01:10

Paylaş: