Forum

Klavye mouse kapatm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Klavye mouse kapatmak

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin,

Windows xp de , regedit' tan yada Group Pol. den usb Mouse ve klavyeyi nasıl kapatabilirim?

Gönderildi : 02/09/2014 13:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Neden böyle bir işleme gereksinim duyuyorsunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2014 13:57

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Durum biraz karışık anlatmaya çalışayım,  boyahanede otomasyona bağlı  çalışan bir bilgisayarımız var , bunun dışında hemen yanında üretim programı çalışan başka bir bilgisayar var. İkisinin arasında bir yazılım çalışıyor üretim programı otomasyon bilgisayarına hükmederek nereden ne kadar mal akacağını belirliyor ama çalışan arkadaşlar üretim programı zor diye direk otomasyon bilgisayarından yapıyorlar, bizde otomasyon programının klavye Mouse nu  radmin ile bağlanarak kapatıp açalım ki çalışanları ürütim programını kullanmaya zorlayalım istiyoruz..

anlatabildiysem ne mutlu bana biraz karışık durum.... : )

Gönderildi : 02/09/2014 18:19

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Klavye mouse sürekli mi kapatmak istiyorsunuz ? İhtiyaç halinde kullanamanız gerekecek mi ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/09/2014 19:04

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Bunları sökün.nasılolsa uzak erişiminiz var.

Gönderildi : 02/09/2014 19:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bunları sökün.nasılolsa uzak erişiminiz var.

+ olarak donanımlardan devre dışı bırakabilirsiniz. Açılışta klavye mouse hatası verecek bir pc ise sorun yaşamazsınız. Ayrıca  http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-programi-ile-isletim-sistemi-kisitlama.aspx bu tarz bir yazılım kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2014 19:30

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bunu daha kolay yolu yok mu GP'den yada Registry'den bir iki ayarı değiştirsek olmazmı sonra klavya Mouse lazım olunca uzaktan bağlanıp acsam

Gönderildi : 05/09/2014 17:47

(@alperbatuk)
Gönderiler: 101
Estimable Member

1. Click on Start.
  2. Click on Run. If you cannot find RUN, type it in the search box.
  3. Type "regedit" without quotes. This will launch the Registry Editor.
  4. Navigate to  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbstor.
  5. In the work area, double click on Start.
  6. In the Value Data box, enter 4.
  7. Click on OK.
  8. Close Registry Editor and refresh your desktop.
  9. To re-enable access to your USB ports, enter 3 in the Value Data box in Step 6.

Gönderildi : 05/09/2014 20:17

Paylaş: