Forum

Kullanıcılar ile il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcılar ile ilgili problem

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
439 Görüntüleme
(@HasanOzcan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkadaşlar. Sorunumu şu şekilde izah edeyim. Etki alanına bağlı olan bir bilgisayarda etki alanındaki bi kullanıcıya ait kullanıcı adı ve şifresi girildiğinde, bilgisayar "kişisel ayarlarınız yükleniyor" mesajını gösterdikten sonra birden reset atıyor. Fakat yerel makina üzerinde bulunan admin veya onun gibi herhangi bir kullanıcıyla açtığımda ise herhangi bir sorunla karşılaşmıyor çalışmaya devam ediyor. Bu konuda çözüm ve önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 14/09/2008 18:58

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Merhaba,

User Profile Roaming yapmış olabilir misiniz kullanıcıya?

Gönderildi : 14/09/2008 19:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bu sorunu yaşadığınız bilgisayarı domainden düşürün  ve Active Directory users and Computers  üzerinden  computer hesabını uçurun sonra domaine tekrar join edin ve oturum açmayı deneyin

Gönderildi : 14/09/2008 19:25

(@HasanOzcan)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

bu sorunu yaşadığınız bilgisayarı domainden düşürün  ve Active Directory users and Computers  üzerinden  computer hesabını uçurun sonra domaine tekrar join edin ve oturum açmayı deneyin

domainden düşürmem yeterli olmazmı. birde bu şekilde deneyeyim bakalım. teşekkür ederim... 

Gönderildi : 14/09/2008 22:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Active Directory users and Computers  üzüerinden computer hesabını silerseniz hesap ve hesaba uygun pc adı tekrar oluşacağından büyük ihtimaller olacaktır.

Gönderildi : 15/09/2008 02:39

(@HasanOzcan)
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ne yazıkki dediklerinizden hiçbiri bu soruna bi çözüm olmadı. Virüsle ilgili bişey olabilir mi. makinalara format attım ve şimdilik bişey yok. Kabus oldu kaç gündür. aynı günde 7 makina aynı anda gitti

Gönderildi : 17/09/2008 02:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

o halde işletim sistemi dosyaları zarar görmüş demektir

start > run > cmd > sfc /scannow komutu ile  işletim sistemi dosyalarınızı repair edebilirsiniz

kalıcı ve kesin çözüm yoluna gitmişsiniz  :))

geçmiş olsun

Gönderildi : 17/09/2008 11:36

Paylaş: