Forum

.bat Dosyasını Mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.bat Dosyasını Mail ile Otomatik Çalıştırma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
702 Görüntüleme
(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Arkadaşlar öğrenmeye çalıştığım konu biraz değişik çok araştırdım, çok şey denedim fakat sonuca ulaşamadım. Yardımınız olursa  çok sevinirim. Geniş bir network ağına sahibiz. Örn: 192.168.1.x - 192.168.55.x - 192.168.90.x ve tüm bloklar faal olarak çalışıyor. Her blokta ulaşılması gereken ip belli 192.168.x.10 bu ip numarası üzerinden .bat dosyası ile bir .txt dosyası çekliyor. ve bu txt. dosyasının içerisinde bir karakter değiştirilip başka bir bat dosyası ile geri gönderiliyor. Bu işlem talep üzerine gerçekleştirilen bir işlem rutin olarak yapılan bir işlem değil. Tüm Clientler A.D altında ve aynı exchange servera bağlılar. İşlemin özeti bu.

Yapmaya çalıştığım şey şu. kullanıcılar taleplerini mail yolu ile bildirecekler. Her kullanıcı farklı bir şehirde. Atılan mailin konu başlığına şehrin adını yazacak. Mail otomatik olarak gerekli .bat dosyasına gidip önce benim ilk dosyamı çalıştırıp txt dosyayı alacak içerisinde değişikliği gerçekleştirecek ve örneğin aradan 3 dk geçtikten sonra ikinci bat dosyasını çalıştırıp txt dosyayı gerekli kullanıcıya ulaştırıp işlemi bitirecek. azıcık çetrefilli gözüküyor mantık basit aslında ama benim için gerçekleştirmesi zor.

Konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 29/05/2014 12:24

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhabalar,

Konu biraz karmasik olmus. Eger biraz daha acarak yazabilirseniz. Elimnden geldigince yardimci olabilirim.

SD 

Gönderildi : 30/05/2014 20:22

Paylaş: