Forum

Xp Başlangıç s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp Başlangıç sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@emrahaltingoller)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi günler.

Workgroup ortamında 30 kadar xp makinem var ve bu gün itibarı ile xp başlangıçlarında aşırı bir şişme söz konusu. Bilgisayarlar güvenli mod haricinde açılamıyor.

Bilgisayarlar tabiri caizse açıamıyor ve sebeplerini bulabilme konusunda bir ilerleme kaydedemedik. Diğer oslarda bir sıkıntı yok Xp lerde 7-8 tanesinde sıkıntı mevcut. Baştan sistem kurarak bir makinede izleme yapacağız sebebini anlamak için ama desteğinin kesilmesinden kaynaklımıdır bilemedim. Üzeriderinde antivirüs olarakta security essential olduğu için güncellik sorunuda yaşamaya başlamıştık Virüs mağduru da olabiliriz.

Konuyla alakalı fikir ve görüşlerinizi bekliyorum. 

Gönderildi : 16/04/2014 15:17

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Essential kaldırın düzelir. Mümkünse başka bir antivirüs kullanın.

Gönderildi : 16/04/2014 15:24

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Ben de benzer sorunla karşılaştım, essentialı kaldırmanı öneririm,

güvenli modda açılıyor bilgisayar, çalıştır kısmından msconfig ile girip bütün hizmetleri kapatıp, sadece windows installer aktif olsun(sadece essentialı kapattığımda gene sorunla karşılaştım), sistemi yeniden başlattığınızda sistem normal modda açılıyor virüs programını kaldırıp yeniden başlattığınızda sisteminiz normal olarak çalışıyor.

Gönderildi : 17/04/2014 18:58

(@emrahaltingoller)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorun giderilmiştir.

Essential kısmını açıkcası deniyemedim ama geç kalınmış bir windows 7 devrimi söz konusu.

Open lisanslama (GGWA) ile 8 alıp downgrade hakkımızla 7 geçişini yapıyoruz.

Herkese iyi forumlar.

Gönderildi : 19/04/2014 18:22

Paylaş: