Forum

ağdaki pc de dosya ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağdaki pc de dosya çalıştırma ?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,918 Görüntüleme
(@cantok)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar 

bat dosyası ile dosyayı erişim verilmiş klasöre kopyalama işlemi yapıyorum fakat o dosyayı o pcde nasıl çalıştırabilirim

copy /y \\Anamakina\c:\1.bat \\pc1\belge  

ana makinadakidosyayı 10 tane pc ye kopyalama işlemi yapıp sonrada o makinalarda kopyalam işleminden sonra kod ile  çalıştırmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

Birde bu kodu bat dosyası ile yaptım ekrana siyah cmd ekranı çıkıyor o siyah ekran çıkmadan bu işlemi yaptırabilirmiyiz ? arkada çalışsın

windows 7 sistemi yüklü ağdaki pc lerde 

makinaya oluşturduğum dosya otomatik olarak kendisini çalıştırabilirmi ? illa bir kod ile onu çalıştır dememizmi gerekiyor ? 

Gönderildi : 31/03/2014 01:12

(@yilmazali)
Gönderiler: 4
New Member

robocopy kullanabilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/16/file-server-migration.aspx

robocpy komutlarında /copy:dat veya /mir ile birebir eşleştirmede yapabilirsiniz.

bat dosyalarında siyah ekran gözükür .vbs oluşturabilir yada powershell tarafınıda araştırabilirsiniz.

ama bat dosyasında kopyalanacak veride fazla değilse eğer zaten komutun üst satırına @echo off komutu gizleyebilirsiniz

@ECHO OFF
robocopy "C:\USERS\USER\DESKTOP" "W:\DESKTOP" /MIR /E /V /NDL /NJH /NJS /NP /NFL /XF *.exe *.ini *.tmp *.pst /R:0 /W:0

bu bat dosyası user masaüstünü w:\destop klasörüne mirror olarak kopyalıyor. (exe,ini,tmp,pst dosyalarını almadan)

domain var ise bunu logon script olarak bütün kullanıcılara uygulayabilirsiniz.

örneğin:

@ECHO OFF
robocopy "%userprofile%\desktop" "W:\DESKTOP" /MIR /E /V /NDL /NJH /NJS /NP /NFL /XF *.exe *.ini *.tmp *.pst /R:0 /W:0 

Gönderildi : 31/03/2014 02:31

(@cantok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

robocopy kullanabilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/16/file-server-migration.aspx

robocpy komutlarında /copy:dat veya /mir ile birebir eşleştirmede yapabilirsiniz.

bat dosyalarında siyah ekran gözükür .vbs oluşturabilir yada powershell tarafınıda araştırabilirsiniz.

ama bat dosyasında kopyalanacak veride fazla değilse eğer zaten komutun üst satırına @echo off komutu gizleyebilirsiniz

@ECHO OFF
robocopy "C:\USERS\USER\DESKTOP" "W:\DESKTOP" /MIR /E /V /NDL /NJH /NJS /NP /NFL /XF *.exe *.ini *.tmp *.pst /R:0 /W:0

bu bat dosyası user masaüstünü w:\destop klasörüne mirror olarak kopyalıyor. (exe,ini,tmp,pst dosyalarını almadan)

domain var ise bunu logon script olarak bütün kullanıcılara uygulayabilirsiniz.

örneğin:

@ECHO OFF
robocopy "%userprofile%\desktop" "W:\DESKTOP" /MIR /E /V /NDL /NJH /NJS /NP /NFL /XF *.exe *.ini *.tmp *.pst /R:0 /W:0 

KOPYALAMA işlemini yapıyorum yukardaki kod ile ama o kopyaladığımız dosya diğer bilgisayarda nasıl çalışıcak otomatik olarak ? 

normal ağ burası windows 7 var server falan yok anamakina dediğim kendi bilgisayar. diğer pc lere bat dosyası ile dosya yolluyorum ama o dosyayı gönderdiğim pc lerde otomatik olarka çalıştırmak istiyorum

Gönderildi : 31/03/2014 02:49

(@yilmazali)
Gönderiler: 4
New Member

diğer bilgisayarda çalıştırmak istediğiniz dosya devamlı değişecek ise

başlangıç klasörü içerisine güncelini kopyalamanız gerekecek

eğer dosya sabit ise

her bilgisayarda bu bat dosyasını manuel olarak gidip

yerel grup ilkesinde

çalıştıra gpedit.msc

yazıp çalıştırın

bilgisayar yapılandırması
windows ayarları
komut dosyaları (aşlangıç-kapatma)
başlangıç özellikleri
komut dosyası ekle bölümünden
bat dosyasını ekleyin
açılışta bu bat dosyası çalışır.
yerel grup ilkesi minimum win7 pro ister

eğer home basic yada home Premium işletim sistemi kullanıyorsanız

görev zamanlayıcıda görev oluşturun

aynı şekilde başlangıç görebinde bat dosyasını gösterin

Gönderildi : 31/03/2014 04:02

(@cantok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

diğer bilgisayarda çalıştırmak istediğiniz dosya devamlı değişecek ise

başlangıç klasörü içerisine güncelini kopyalamanız gerekecek

eğer dosya sabit ise

her bilgisayarda bu bat dosyasını manuel olarak gidip

yerel grup ilkesinde

çalıştıra gpedit.msc

yazıp çalıştırın

bilgisayar yapılandırması
windows ayarları
komut dosyaları (aşlangıç-kapatma)
başlangıç özellikleri
komut dosyası ekle bölümünden
bat dosyasını ekleyin
açılışta bu bat dosyası çalışır.
yerel grup ilkesi minimum win7 pro ister

eğer home basic yada home Premium işletim sistemi kullanıyorsanız

görev zamanlayıcıda görev oluşturun

aynı şekilde başlangıç görebinde bat dosyasını gösterin

hocam benim çalıştıracağım dosya kopyaladığım bat dosyası olacak zaten..

ana makinadaki bat dosyasını copy komutu ile diğer makinaya kopyladım kopyalamış olduğum bat dosyasını o bilgisayarda anamakinadan komut vererek çalıştırmak istiyorum anlatabildim inşallah. bilgisayar açılırken falan otomatik çalışmasını istemiyorum

anamakinamdan ufak bit bat dosyasını kopyalayıp diğer makinalarda o an hemen çalıştırmak istiyorum. 

Gönderildi : 31/03/2014 04:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@cantok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

psexec komutunu incelemelisin hocam

http://blogs.technet.com/b/systemcenteressentials/archive/2009/09/01/using-psexec-to-open-a-remote-command-window.aspx

komut hakkında yardımcı olurmusun lütfen vasvi bey. açıkcası yapamadım.

yada bat dosyasının içine yazılacak kod ile o pc ye kopyalanına kendini otomatik olarak devreye soksun mümkünmü ? örneğin ufak virüsler anasayfanın girişini değiştiryorlar yada virüsler hemen pc ye zıplıyor. onay vermesekte 

Gönderildi : 02/04/2014 04:23

Paylaş: