Forum

Bilgisayarda oyun o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarda oyun oynarken film izlerken 30-40 sn'lik donmalar

18 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
2,493 Görüntüleme
(@oguz_06)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bu sorunu harbiden kimse çözemedi internette insanlar bu sorun için bayağı konular yazmış....

sorun şu....

arkadaşlar pc min özellikleri...

amd 3,0 antlhlon 64 x2

anakart asus m2n x plus

2 gb ram ikiside uyumdu 800 mhz

ekran kartı asus eah 2600 pro

hdd samsuns 250 gb. ide yeni toplanmış 1 aylık bilgisayar

sorun şu bu sisteme göre film izlerken oyun oynarken görüntü yavaşlıyor 30 40 sn arası donuyor...yani anlayacağınız bilgisayar kasıyor sonra tekrar normale dönüyor..devamlı donmalar oluyor bütün oyunlarda denendi ..countur ctrike ..gta vife city..ve ekran kartının desteklediği oyunların küçük versiyonları bile denendi...

bir türlü bu donmayı engelleyemedik.....çözüm için denediklerimide söyleyeyim...

yeni bir hdd ye kurulum yapıldı sıfırdan olmadı

ram ler değişti olmadı

başka ekran kartı denendi olmadı

güç kaynagı kontrol edildi. olmadı.

ısı normal soğutucu muhteşem hatta soğuk bir odada denendi o da olmadı.

bütün driverler güncelleştiridi...bios update edildi... yine olmadı.

ekran kartının ayarlarına bakıldı olmadı..

işlemci değiştirildi olmadı...başka anakartda denendi

arkadaşlar Allah rızası için böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş varsa bu sorunu çözmüşse ne olur yardımcı olsun...

harbiden bu sorunu çözen arkadaş varsa ona tek diyeceğim harbiden bilgisayarcıymış derim.....çünkü bu sorunu piyasada gerçekten kimse çözemedi..kaldık ortada...şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/03/2008 14:27

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Öncelikler aramıza hoşgeldiniz Böylesi yaşanılan bir sorunda yapılabilcek her şeyi yaptığınızı söylüyorsunuz çözüm yolu bulamadıysanız servisine bırakın ve gerekli testleri yapsınlar "çözümsüz sorun yoktur"

Gönderildi : 17/03/2008 14:34

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar Sn. oguz_06

Forumumuza hoş geldiniz.

Forum kurallarına göre sorununuzu ifade edecek şekilde bir başlık/konu yazmanız gerekiyor.

Sorunuza gelince bütün parçaları değiştirmişsiniz. Donma anının izlenmesi lazım CPU tavan mı yapıyor? Kurulu bir uygulama var veya player'ın ayarlarında mı birşey var bakmak lazım. Donanımsal bir arıza olmadığı varsayılırsa yazılımsal bir sıkıntıdır. Her parçayı değiştirmiş olmanıza rağmen benim şahsi kanaatim donanımsal bir sorun var. Power supply olarak nasıl birşey var?

Gönderildi : 17/03/2008 14:35

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

güç kaynagı kontrol edildi. olmadı

demişsiniz. Nasıl kontrol ettiniz.. Voltmetre ile çıkan tüm çıkışların voltajlarını kontrol ettiniz mi?

Ayrıca bu tarz donmalar genelde HDD den yada işlemciden kaynaklanır.

Gönderildi : 17/03/2008 14:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bence kafa yormaya gerek yok ortaya atılmış sallama bir soruya benziyor yazılanlarda anlaşıldığı üzere

ne o öyle bütün parçalar değiştirilmiş resmen yeni bilgisayar alınmış hala sorun veriliyor denmiş. yok bence böyle bişey.....

Gönderildi : 17/03/2008 16:23

(@oguz_06)
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşım sallama yapacak bir adam değilim ben...bu sorun gerçekten var anladınmı googleye yaz gör aynı durumu milyonlarca insan yazmış..garip garip cevaplar ortaya atmışlar hepsini yaptık...ayrıca bu durumu kendi servisinde yaptık..ben yanlarındaydım adamlar bile diyor ilk defa karşılaşıyoruz böyle bir sorunla diye anladınmı...bir laf var unutma biliyorsan konuş adam sansınlar bilmiyorsan konuşma alim sansınlar...

Gönderildi : 17/03/2008 17:02

(@oguz_06)
Active Member
Konu başlatıcı

ömer kardeşim sağolasın bu soruda yardımcı olmak istemissin...

güç kaynagına bakma sebebimiz acaba dedik woltajmı düşük geliyor diye çıkışları kontrol ettik teknik servisteki arkadaşla yani güç kaynagını çıkardık öyle denedik yine olmadı...biz ekran kartı ve işlemciden şüpeleniyoruz..halen bir çözüm yok.servisi linsanslı windows kurup bakacak olmadı..servisine gönderecekmiş

Gönderildi : 17/03/2008 17:04

(@oguz_06)
Active Member
Konu başlatıcı

ertan kardeşim sağolasın...hoşbulduk..senin dediğin gibi yaptık baktık üstesinden gelemedik servise götürdük...onlarda bir şey yapamadılar galiba ana kart ve işlemciyi göndereecekler

Gönderildi : 17/03/2008 17:05

(@oguz_06)
Active Member
Konu başlatıcı

rahmi kardeşim sağolasın yardımından dolayı...bizde senin dediğin gibi yaptık donma esnasında cpu seviyesini kontrol ettik herangi bir yükselme göremedik gayet normal...ama şu power suply olayına düşündüm...fakat nasıl bir bağıtı olabilir onu bilmiyorum...bir anlatırsan sevinirim kardeş..olmadı onu deneriz..gerçekten bu olay beni çok üzdü...1 aylık makine yeni kurduk ben böyle bir şey görmedim

Gönderildi : 17/03/2008 17:07

(@oguz_06)
Active Member
Konu başlatıcı

ayrıca şunu belirteyim bilgisayarı yeniden kurar kurmaz hiç bir program kurmadan oyunları kurup denedik yine aynı hatayı aldık bilgisayarda hep donma oluyor bunun çözümünü bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Gönderildi : 17/03/2008 17:10

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

arkadaşlar bu sorunu harbiden kimse çözemedi internette insanlar bu sorun için bayağı konular yazmış....

sorun şu....

arkadaşlar pc min özellikleri...

amd 3,0 antlhlon 64 x2

anakart asus m2n x plus

2 gb ram ikiside uyumdu 800 mhz

ekran kartı asus eah 2600 pro

hdd samsuns 250 gb. ide yeni toplanmış 1 aylık bilgisayar

sorun şu bu sisteme göre film izlerken oyun oynarken görüntü yavaşlıyor 30 40 sn arası donuyor...yani anlayacağınız bilgisayar kasıyor sonra tekrar normale dönüyor..devamlı donmalar oluyor bütün oyunlarda denendi ..countur ctrike ..gta vife city..ve ekran kartının desteklediği oyunların küçük versiyonları bile denendi...

bir türlü bu donmayı engelleyemedik.....çözüm için denediklerimide söyleyeyim...

yeni bir hdd ye kurulum yapıldı sıfırdan olmadı

ram ler değişti olmadı

başka ekran kartı denendi olmadı

güç kaynagı kontrol edildi. olmadı.

ısı normal soğutucu muhteşem hatta soğuk bir odada denendi o da olmadı.

bütün driverler güncelleştiridi...bios update edildi... yine olmadı.

ekran kartının ayarlarına bakıldı olmadı..

işlemci değiştirildi olmadı...başka anakartda denendi

arkadaşlar Allah rızası için böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş varsa bu sorunu çözmüşse ne olur yardımcı olsun...

harbiden bu sorunu çözen arkadaş varsa ona tek diyeceğim harbiden bilgisayarcıymış derim.....çünkü bu sorunu piyasada gerçekten kimse çözemedi..kaldık ortada...şimdiden teşekkürler.

ya ekranda sorun varsa denediniz mi onu değiştirmeyi

Gönderildi : 17/03/2008 17:40

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

ekran diyorum bide onu değiştirin deneyin

Gönderildi : 17/03/2008 17:44

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

arkadaşım sallama yapacak bir adam değilim ben...bu sorun gerçekten var anladınmı googleye yaz gör aynı durumu milyonlarca insan yazmış..garip garip cevaplar ortaya atmışlar hepsini yaptık...ayrıca bu durumu kendi servisinde yaptık..ben yanlarındaydım adamlar bile diyor ilk defa karşılaşıyoruz böyle bir sorunla diye anladınmı...bir laf var unutma biliyorsan konuş adam sansınlar bilmiyorsan konuşma alim sansınlar...

Yahu arkadaşım senin ne dediğinden bi kere haberin yok ki.. Sorunu yazarken her türlü parçayı değiştirdik demişsin, işlemci ve ekran kartı dahil düzelmedi demişsin şimdide biz ekran kartı ve işlemciden şüpeleniyoruz diyorsun bu nasıl tezatlık.

Sinirlenmenin bi anlamı yok herkesin düşüncesi farklıdır. Bana da pek inandırıcı gelmedi açıkçası bu soru.

Gönderildi : 17/03/2008 21:49

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

aklınıza hiç ama hiç gelmiyecek bişi... kasa...

kasa ledlerinden yapması olası. bir makina da başıma geldi . reset sw yi taktığımda makinakendini kapatıyordu. başka bir makina da ise ilk seferinde görüntü verip diğer zamanlar görüntü vermiyordu. anakart ı dışarda çalıştırmak gerekiyordu.

kolay gelsin.

http://cozumpark.com/forums/thread/654.aspx mesut hocamın yazdığı bu yazıyı da okumanda yarar var

kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

Ayrıca sorun sallama olamaz. belki değişen parçalarda da problem vardı.

donanım koca bi dünya gibi... 

Gönderildi : 18/03/2008 00:33

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Burada benimde nacizane tavsiyem tüm bu söylenenleri bir araya toparlamak. Şöyle yapmanızı rica edeceğim :

Aynı parçaların birer yedeği ile aynı sistemi oluşuturun ancak eski bilgisayardaki parçaları kesinlikle kullanmayın. Ve bunları mümkünse kasa içerisinde değilde dışarıda deneyiniz. Bakalım bu durumda ne gibi bir sonuç alacaksınız. Sonuçları paylaşmanızı bekliyoruz.

Saygılar

Gönderildi : 18/03/2008 00:39

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

rahmi kardeşim sağolasın yardımından dolayı...bizde senin dediğin gibi yaptık donma esnasında cpu seviyesini kontrol ettik herangi bir yükselme göremedik gayet normal...ama şu power suply olayına düşündüm...fakat nasıl bir bağıtı olabilir onu bilmiyorum...bir anlatırsan sevinirim kardeş..olmadı onu deneriz..gerçekten bu olay beni çok üzdü...1 aylık makine yeni kurduk ben böyle bir şey görmedim

Güç kaynağı yeterli güç üretemeyince akla hayale gelmeyecek hatalar çıkabiliyor. Güçlü bir güç kaynağı ile bakabilirsiniz. Zaten yukarıda da herşeyi denemişsiniz bundan sonrası üreticilerin ilgilenmesi gerekiyor gibi 🙂

Gönderildi : 18/03/2008 01:31

(@oguz_06)
Active Member
Konu başlatıcı

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BU KONUDA BANA FİKİR VEREREK YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.DÜN SERVİSİNE TESLİM ETTİGİM MAKİNAMIN SONUCU EN SONUNDA BULUNDU ŞÜPHELENMEKTE HAKKLI OLDUĞUM ŞEY ANA KARTTAYMIŞ...ANA KARTIN VERİ AKIŞI ÇOK YAVAŞMIŞ GARANTİYE GÖNDERDİLER FAKAT BAZEN GARANTİ GERİ GÖNDERİYORMUŞ. BÖYLE BİR KERE GÖNDERMİŞLER KART GERİ GELMİŞ ÇALIŞIYOR DİYE....

ARKADAŞLAR BU GARANTİ MANTIĞINI BİLEN VARMI ORDA NE YAPIYORLAR YANİ NE GİBİ TEST YAPIYORLARDA SONRA GERİ GÖNDERİYORLAR DEĞİŞTİRMEDEN ANLAYAMADIM...

YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ŞUNA AÇIKLIK GETİRMEK İSTİYORUM         BUĞRA  ARKADAŞIM BENİ YANLIŞ ANLAMIŞ.ANA KARTI DEĞİŞTİRDİK DERKEN BAŞKA BİR ANAKART TAKTIK AYNI SİSTEMİ ÜZERİNE TAKTIK ÇALIŞMIŞTI FAKAT YİNE BİRAZ DONMALAR OLDU AMA ÖNCEKİ ANA KART KADAR OLMADI..... O YÜZDEN ANA KART DEMİŞTİ DEDİM.

Forum Kurallarına Uyulmasını Rica ederim.

ÇP Yönetimi

Gönderildi : 18/03/2008 13:55

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

sorunun çözümlenmesine sevindim bir tecrübe daha edindik. aramıza hoş geldin. bu arada büyük harflerle yazı yazmamak daha iyi ona dikkat edersen iyi olur.

iyi çalışmalar dilerim.[;)] 

Gönderildi : 18/03/2008 19:06

Paylaş: