Forum

Windows 7 Uzak Masa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Uzak Masaüstü mstsc.exe Bad Image Hatası

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,045 Görüntüleme
(@SerhatKoroglu)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uzak masaüstü bağlantısı yapmak istediğimde, mstsc uygulamasını açmak istediğimde c:\Windows\System32\mstscax.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrat... 

şeklinde bir hata alıyorum. Sistem geri yükleme yapıp 18 şubata döndüğümde normal döndü. Fakat bir yeni başlatma ile tekrar eski haline geldi. 

Kaspersky Endpoint Security 10 kullanıyorum. Acaba onun bir engellemesi mi var? Windows 7 Professional SP1 yüklü. Ayrıca IIS 7.5 kullanıyorum yöneticiyi açmaya çalıştığımda da

c:\windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\mscorwks.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. 

şeklinde benzer bir hata veriyor. Microsoft.NET klasörünün izinlerine baktığımda System kullanıcısının hiçbir izninin olmadığını gördüm.  Sorun ne olabilir karşılaştınız mı?

Gönderildi : 23/02/2014 04:44

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba,

http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/9c51e9ac-191d-4627-a35e-64f57f1b96a5/kb2481109-fails-to-install?forum=itproxpsp linkinde sorun yaşayanlar hotfix ler ile problemi çözmüşler bir göz atarmısınız?

Gönderildi : 23/02/2014 05:35

(@alperbatuk)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Merhaba soyle bir islem deneyebilirsiniz burada .dll dosyasi eksik oldugundan islem yapilamiyor iki seceneginiz var ya repair yapacaksiniz yada ms-dos komut satiri altina dusup gerekli dosyalari yukleyeceksiniz yada ki bu son secenek olurmu bilmem sistem geri yukleme yapip eski ye donup geri yukleme noktasini silip yeni bir geri yukleme noktasi olusturabilirsiniz...

Gönderildi : 23/02/2014 17:01

Paylaş: