Forum

Windows 7 wi-fi g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 wi-fi görünmüyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
677 Görüntüleme
(@burgutex)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bundan bir süre önce Windows 7 işletim sisteminde ses gitti.. Ardından ses gelir gibi oldu ve ardından wi-fi gitti. Ardından ses tekrar gitti. Ne kadar services.msc üzerinden ayarlarını da yapsak, güncellemeleri de yapsak ve hatta yeni format ta atsak bir türlü wi-fi gelmiyor. Laptop msi ex620 model. Ekstra bir program kurmadık. Arada ben iobitin Advanced System Care 7'sini kurdum. Ama sistemde kontrol yaptırdıktan sonra onu da sildik. Wi-fi üzerinde arada sırada bizim internet bağlantımız görünüyor, bağlan dedikten sonra ortadan kayboluyor. Parola girmemize karşın o da fayda etmiyor. Modemi resetliyoruz, yine yok.. Akla gelebilecek herşeyi yaptık. Bizim bağlantımızı bir servisin engellediğini düşünüyoruz. Bir ara internete de bağlantı, bir-iki dakika içinde yine gitti. Sonra bağlayamadık. Fiziksel bir arıza veya kablo kopukluğu olsa başkalarına ait bağlantıları görmezdi. Tanıdığımızın bağlantısında internete girmeye çalıştık, onda da girmedi. Bize profesyonel bir akıl verebilecek olan bir dostumuz yok mu? Mutlaka benzer bir durumla karşılaşan olmuştur. Windows 7 ultimate kullanıyorduk, sonra Professional yükledik.. Ondan sonra silip Home Premium yükledik.. Hiçbirinden tepki yok. Bize acil tavsiye verebilecek olan olursa minnettar oluruz. Teşekkürler. 

Gönderildi : 07/01/2014 00:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Düzgün driver ile kurulum yaptığınıza eminseniz ve daha önce çalışan bir yapı var ise wi-fi algılaıcınızda bir sorun olmuş olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2014 11:46

(@burgutex)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dün kardeşimin çalıştığı yere götürdüler bilgisayarı. Teknik destekteki adam açıp bakmış ve 3 adet bağlantı ucu dışta görmüş. Kardeşime söylemiş ama başına birşey gelmesin diye müdahale ettirmemiş. Kardeşimin bir bilişim projesi var bilgisayarda.. Ancak wi-fi bizim ve çevredeki bağlantıları görüyor, fakat bağlanamıyor.. Böyle bir sorun var. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/01/2014 15:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

O ortamda farklı bir cihaz örneğin bir iphone veya farklı bir laptop ile bağlantı kurmaya çalıştığınızda bağlanıyor, sizin laptop bağlanmıyor ise ya driver sıkıntısı vardır yada donanımsal bir sorun vardır. Driver kurulumundan eminseniz donanımsal bir sorun olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2014 17:01

Paylaş: