Forum

Windows 7 Tema/G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Tema/Görünüm hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Uzun zamandır düşündüğüm ama bir türlü yapamadığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum,

Tekno marketten yeni bir laptop altığınızda arayüz renkleri değişik gelir, (kırmızı, yeşil vb.) bende çalıştığım şirkete özel bir arayüz/tema yapmak istiyorum, örneğin arayüz standart mavi yerine kahverengi olacak, bunu yapabileceğimiz bir yazılım varmıdır?

Yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 30/12/2013 20:15

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Bu işlemi  http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/create-a-theme  adresinde gösterildiği gibi yapabilirsin ve daha sonra oluşturduğun thema'yı kaydederek diğer makinalara da yol göstererek uygulayabilirsin

Gönderildi : 31/12/2013 11:33

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu işlemi  http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/create-a-theme  adresinde gösterildiği gibi yapabilirsin ve daha sonra oluşturduğun thema'yı kaydederek diğer makinalara da yol göstererek uygulayabilirsin

Hocam Merhaba;

Cevabınız için teşekkür ederim ancak benim istediğim bu değil, ben tam anlamıyla arayüzü değiştirmek istiyorum, Yani Windows Açılırken Mavi ekranda değilde farklı bir renkte olsun istiyorum.

Gönderildi : 02/01/2014 12:09

(@HakanFiDAN)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba Harun,

Stardock firmasının masaüstü uygulamalarını deneyebilirsin. 3.parti programı kurmak istemiyorsan da  Regedit ayarı ile girip oluşturabilirsiniz.

Sırasıyla;

• HKEY_LOCAL_MACHINE
  • SOFTWARE
  • Microsoft
  • Windows
  • CurrentVersion
  • Authentication
  • LogonUI
  • Background
OEMBackground Değeri "0" ise "1" girilmelidir. 
Adres çubuğuna "C:\Windows\System32\oobe\" altına önce "Info" sonra ise info'nun altına da "Backgrounds" isimli bir klasör oluşturun.  Açılan klasöre  256 KB boyutunu geçmeyecek şekilde "backgroundDefault" olan bir JPEG dosyası yükleyin.

Bilgiler alıntıdır. 

Gönderildi : 20/01/2014 16:18

Paylaş: